bugün

entry'ler (48)

doctor who

(bkz: doktor kim)

-doktor kim!

+açılın ben doktorum!..

sizce sizi neden işe almalıyız

-sizce sizi neden işe almalıyız?
+vasıfsız elemanım, beşpara etmem, insanları sevmem.
-lan olum o zaman seni neden işe alayımki lan?
+çünkü patronun oğluyum, iş zaten benim ve bunların hepsini seni t.şağa aşmak için yaptık nihuhahıhahuhihahuhihahıhahaha!
-amanin gusra galmayın beyim bilemedim. iş sizin.
+tenks.

(bkz: üç buçuk atmak)

(bkz: patronun kızına sarkmak)

gibi geliyor bana

entrylerini sıkça düzeltmeye kalkan, anlaşılması güç bir 4. nesil yazarımız.

(bkz: iyidir hoştur yahu)

1 günlüğüne lise yıllarına dönmek

(bkz: dönemiyorum hacı hergün lisedeyim)

(bkz: sınıfta kalmış öğrenci replikleri)

get thrashed

(bkz: http://www.facebook.com/p...-THRASHED/119472054764387)

buyrunuz mevzuya...

karamurat ramboya karşıda ki muhtemel diyaloglar

- abi zor iş ya... sete gel hopla zıpla, bide bu şartlarda. vallaha gıpta ediyorum sana.
+ yavrum biz bu işe gönlümüzü verdik. oturguğumuz yerden para kazanamıyoruz öyle.
- vallaha guru gibi adamsın. bundan sonra bütün filmlerimde uçacam.
+ la ne uçması dingil. adam ol, akıllı ol, sende yapı var git boksörlük yap.
- iyi fikir aslında bunun filmi de çekilir.
+ hayatım beni yönetmen çağırıyor be... hadi sen şimdi git, kapatma hem dükkanın önünü kızlar gelecek az sonra...
- sende az piç değilsin ha. hehehehe...
+ hadi yavrum see you...
- görüşürüz cüneyt abi. allaha emanet ol...

(bkz: karatezat)

profil resmine vesikalık foto koyan sığır

bazı insanlar öküz gibi bakarlar bu çeşit fotoğraflarda.

(bkz: brkymn the kizisever kapici)

bazılarıysa inanılmaz karizmatik çıkarlar fakat;

inanılmaz çıkmak durumun gereksizliğini geri planda bırakamayacağı için tam bir sığırlıktır.

otoritelerce de kabul edilen bu sığırlığı yapan çoğu kişinin de bilimadamı kılıklı gizli dahiler olması tam bir tezattır aslında...

deermania

(bkz: http://hotfile.com/dl/610...nia_agustos_2010.pdf.html)

derginin indirilebilir linkidir. sadece ağustos sayısını içermektedir. 30mb yakın boyuttadır.

gençliğin ata ya cevabı

atam;

son on yılda elli yıl gerilemiş bir ülkenin genciyim ben. bizden öncekilerin umursamazlıklarının hesabını verecek olan gencim ben. ülkeyi ikiye bölenlerin yoketme planını önlemek için canımı verecek olan gencim ben. damarlarımdaki asil kan birilerince, belki sadece komplo teorisi ama, birilerince ilaçlanarak yok ediliyor. ne asillik nede asaletin olmadığı bir ülkede dini siyasete alet edenler hüküm sürüyor. gaflet dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunuyorlar. bizimse ne konuşmamıza ne yazmamıza ne de duymamıza izin veriyorlar. görmenin bile yasak olduğu bir ülkenin genciyim ben.

kurulan bütün devlet organları ya yok edilmeye çalışılıyor ya da özelleştirilerek fransızın, ermeninin, yahudinin eline geçiriliyor. köprüsünü japona, uydusunu fransıza, uçağını amerikana yaptıran bir ülkenin tüketim kölesi olmuş genciyim ben. medyada ninniler okunuyor. biri aşağı biri yukarı biri paralı... biz elektrik su faturasını ödeyemiyoruz atam. annem babam bu ülke için herşeylerini vermeye hazır memurlar. ama gece karanlık, gün susuz geçiyor atam. ve ben elinden yazmaktan başka birşey gelmeyen bu genç şimdi yavaş yavaş ölüyor.

ülkesini, topraklarının kaderini, ailesini arkasında bırakıp gitmek istemiyor fakat ölüyor. bu belirsizlik hali öldürüyor onu. sensizlik öldürüyor atam. lideri olmayan arslan ailesi gibi herkes kendi davasında at koşturuyor, herkes kendisini düşünüyor. ve ben kimsenin ülkesini düşünmediği bir ülkenin genci olmaktan utanıyorum. bu utanç öldürüyor atam...

belki bir gün, eğer o gün gelirse, göklerden izle bizi.

tam bağımsız ve güçlü türkiye'yi...

aldatan kadının ilk sözleri

-bu musluğu tamir ediyordu, şu tüpü takıyordu, şu şofpeni onarıyordu ve son olarak bu da yatağın yaylarını onarmak için gelen marangoz hayatım...

(bkz: kalpten gidenski)

kadavrayla fotoğraf çekilmek

- gel la gel kadavrayla fotoğraf çektirek.
+ la olum ne fotosu. kokar la şimdi.
- du çekiyorum. çekiyoruuum. çektii... laheyalaheyo!!!

(bkz: zombiler geliyor)

sevgilinin hamile olduğunu öğrenmek

kişisine göre değişir.

herikisi de dunyaların yıkılmasına sebep olabilir.

öptüğüm kızlar geliyor aklıma

a: öptüğüm kızlar geliyor aklıma.
b: gele gele bu mu geldi lan aklına it oğlu it! ne bokum yemeye yaptım ki seni! s.çsam daha bi adam olurdun...
a: yaladağım vajinaları da hatırlamaya başladım...
c: bey yaşa sen!.. bak bağırınca oğlumuzun hafızası döndü yerine.
b: döndü de çok bi s.kim döndü sanki lan! boş adam bu boş.
c: bey ağzına sıcayım...
a: koru beni anne.
c: senin de kafanı s.keyim puştun evladı seni...

(bkz: içimden geldiği şekilde yazdım)

(bkz: akışına brakinski)

akerde gazozla tıraş olmak

- asker anılarını anlatsana reşat abi
+ abisi biz gazozla traş olurduk daha ne anlatiyim...
- ananskiiiii... sağol reşat abi artık yaşamın bir anlamı var!..

türk kızlarının bıyıklarının olması

(bkz: meslek liseli roman ablalar)

kız çocuğunun ismini istanbul koymak

(bkz: pınarın en çok sana dönüşünü seviyorum istanbul)

-istanbul ananı s.kmeye geldim!
+polis çağıracağım şimdi zühtü! s.ktirgit!
-şirin hanımı verin banaaaaaaaaa!!!

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

en son izlediğim film şudur, budur vb.

(bkz: çok şekilcisin kuzum)

(bkz: entelleşecek zamanım bile yok amk!)

kendini ilk buluşmada öptüren kız

türk erkek toplumunun van nayt sitend meselesinin bokunu çıkartmış olmadığı bir türkiyede yaşadığımız taktirde güzel olacak olan olay.

ne yazık ki hiçbir zaman bu olmayacak.

(bkz: şansına küs)

(bkz: elini verip totonu kaptırmak)

deermania

Yeni kurulan "Genelkültür Tabanlı Geyik Dergisi" sloganıyla yola çıkmış genelkültür-mizah dergisidir.

Bünyesinde bulundurduğu yazarların her biri farklı bir görüşün ya da akımın destekçisidir, bu yüzden dergi herkese hitap eder. yani birnevi tarafsızdır.

ilk sayısı ağustosta çıkacak olan derginin Editörü 7. Nesil bir Uludağ Sözlük yazarıdır.

Medyayı yoğun şekilde eleştiren, siyasete çıkamayacak şekilde bulaşmış, önümüzdeki yılın muhtemelen en çok dava yiyecek olan dergisidir.

Sözlüğe tavizsiz destek vermekte, çeşitli protestolar düzenlemekte ve en önemlisi inanılmaz bir şekilde sansür düşmanı olan bir kitleden oluşmaktadır.

(bkz: http://deermania.blogspot.com/)

(bkz: http://www.facebook.com/p...IA/120477704662955?ref=ts)

(bkz: brkymn the kizilsever kapici)

2 de 1 duvarına formspring adresini yazan insan

gereksiz bir davranıştır. hatta gereksizin gereksizliğinde, anlamsızın anlamsızlığındadır.

(bkz: fevkaladenin fevkinde)