bugün

entry'ler (686)

eksen on fair

(bkz: eksen on fair 2013)

eksen on fair 2013

bu sene 15 eylülülde maçka küçükçiftlik park'ta ikincisi düzenlenecek olan radyo eksen festivali.
britpop'un yaratıcısı suede, çapkın çocuk carl barat, festival grubu the hives ve ismini bile duymadığım the undertones bu sene sahne alacak isimler arasında.
ayrıca benim gibi tek başına olduğundan mütevellit katılmaya korkan arkadaşlar varsa kıvançla eşlik edebilirim kendilerine.
ve ayrıca beleş bilet vermek isteyen olursa sevinçle de kabul ederim. malumunuz, the boys are back in town.

ledzep pelin

doğum günü çocuğuymuş kendisi. bana bi bayram harçlığı bile vermediydi ya hadi neyse, kutlu olsun.

sözlük yazarlarının rüyaları

kendimi bi binanın tepesinde buluyorum ve uçmayı deniyorum kendi kendime, akabinde sonuç veriyor ve süzülüyorum böyle yavaştan, uzun süre seyrediyorum insanları tek taraflı, rüzgara fısıldıyorum mevsimleri. kuytu bi yere iniyorum sonra, topluyorum herkesi çevreme.

-uçabiliyorum lan ben!
+sittir lan.
-bakın da görün ipneler!

ama bu sefer dans edebileceğim bi hava boşluğu olmadığı için her ileri doğru atılmamda yerle bir oluyorum gururumla birlikte, insanlar da dağılıyor artık dalga geçmekten bitkin düşüp.
o sinirle tekrar çıkıyorum yüksek bi binanın tepesine, yürüyorum ama bu sefer. iniş takımlarını kontrol edip bırakıyorum tekrar boşluğa kendimi ve tam yere beş metre kadar kala uçabiliyorum yine, aşağıdakiler korkuyla izlerken nooldu lan bakışı atıyorum tüm o inanmayanlara. artık inanıyorlar.
uyanıyorum sonra, kanatlarımı katlayıp yatıyorum tekrar. tekrar.

geronimo

(bkz: hey geronimo)

nemesis

snatch'te brick top abimiz tarafından pekala açıklanan hede.

--spoiler--
Do you know what "nemesis" means? A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an horrible cunt.. me.
--spoiler--

sözlük yazarlarının itirafları

iki senedir okuduğum dağ başını duman almış üniversitemde* güzel şeyler oldu bugün sözlük. dersimin olmamasından mütevellit uzanmışım bazama, açmışım bi klasik parça, birden yan odadan song 2'nun rifflerini duydum.
hiç adetim olmadığı halde kalktım hemen daldım odalarına, tanıştık kaynaştık, the trooper'dan girdik, crying lightning'den çıktık.
iki senedir bu muhabbetlere yabancı kalan kulaklarım günü resmi tatil ilan etti, daha yok mu dedi, hani bana hani bana dedi. müzik benim her şeyimmiş bunu bi kez daha anladım, mutlu oldum lan!

biterken de bu çalıyodu;
maurice ravel - pavane for a dead princess.

ortama çok uymadı ama olsun.*

sözlükte çıkma teklif etmek

az önce yaptığım hadise. hayırlısıysa olur be sözlük.*

güzel bir kadına siktir git demek

güzelini falan bi kenara bırak, bir kadına bunu söylemek gerçekten ayıp. geçenlerde şahit oldum hatta böyle bi olaya, bizim mutfak penceresi sakin bi arka sokağa bakıyor, çayımı yudumlarken çocukları falan izliyorum işte. çocukları izlemek her zaman eğlenceli olur zaten, mutlaka bi olay çıkar hep gülecek.
neyse kızın biri sokağın ortasına geldi beklemeye başladı, sevgilisini beklediği belliydi zaten tavırlarından falan, zaman geçiremiyordu. çocuklarla konuştu oynadı biraz, sonra bizim esas oğlan çıktı sahneye. kız gülümsemesini bozmamaya çalıştı hep, oğlansa inadına bağırıp çağırdı. oğlan gidecek oldu, kız kolundan tutmaya çalıştı, sadece bi kez dinlemesini istedi. hayvan oğlu hayvan tüm gücüyle bağırdı sonra siktir git diye..
oğlan uzaklaştı hızlı adımlarla, kız sokağın ortasında kalakaldı, başını eğdi. çocuklar geldi sonra 'abla ağlama' dediler. çocukları da dinleyemedi. durduğum yerden ben utandım ben üzüldüm lan. sonra kız kalktı gitti kendini biraz toparlayınca, ben çocukları seyrettim sonra, ama onlar da oynamadılar bi daha..

marilyn manson

californication'da da boy göstermiş hınzır kişilik. sweet dreams'den başka parçasını da bilmem yalnız orası ayrı, korkutuyor azcık.

underrated aktörler

en ünlüsü steve buscemi'dir, her filmde öksüz bırakırlar adamı niyeyse. bunun yanında joseph gordon levitt ve jason schwartzman'da hak ettikleri yerlerde değiller gibi geliyor bana ya, hadi bakalım.

edit: bill fuckin' murray.

seks deyince akla gelenler

biri de çıkıp dememişki;
(bkz: sex pistols)

gece 02 00 da ateşlenen sigara

ateş bulunabilirse yakılacak olandır.
afiyet şuku olsun hepinize.

türkiye de gereğinden çok cami olması

ben bunu gördüm, elli haneli köyde üç cami.. nedenini soramazsın bile, atlarlar hemen sen müslüman değil misin diye diye.

seni yenicez ulan istanbul zirvesi

çaktırmadan içeri absinthe sokacağım zirvedir. gel baba lafını duyan yanaşsın yavaştan..

evde kedi besleyeceklere tavsiyeler

kediyi en gıcık olduğunuz arkadaşınıza verip bi köpek alın.
mümkünse irlanda seteri falan.

tamam mesajına tamam diye cevap vermek

-tamam.
+tamam.
-tamam?
+tamam!
-zorlama, son mesaj benim olucak.
+haa tamam.
-tamam.

şeklinde saçma sapan muhabbetlere sebep olabilir.

gecenin şarkısı

the georgia satellites - nights of mystery.

otobüste ters oturamayanlar derneği

arkadan iki kişi uzatıp katıldığım dernek. utanıyorum olum otuz kişi birden bakmasın bana.*

chuck palahniuk

invisible monsters ile okurunu fena halde dumura uğratan adam.