entry'ler (20)

psikolojim bozuldu deyip yolcuları indiren şoför

Adeta hayata bakışımı anlatan şofördür. Hayatımdaki insanlara 'Argadaşlar benim psikolojim bozuldu şu an iyi değilim lütfen şu an hayatımdan çıkın yoksa size de kötü şeyler olacak' demek isterim bazen..

dinsiz adama devlet işi verilmez

Tabiki canım diye cevap verilesi tespittir. Bakın şu an devlet işleri hep badem bıyıklılarda devletimiz müthiş bi konuma geldi maşaAllah. Bunlar hep dinli adama verildiği için dinsiz olsaydı aman kendi üretimimizi yapardık ülkeyi kalkındırırdık mazallah dinsiz adama verilir mi hiç devlet işi..

sevgiliyi telefona kaydetme şekilleri

ismiyle kaydederim. Fazlasına gerek yok.

kızlar sert ve kaslı erkek sever

Yanlış tespittir. Kızlar sevdiği erkeği sert ve kaslı bulur.

ders çalışmayınca oluşan pişmanlık duygusu

An itibariyle uyumak isterken gelen duygudur. Yatağımdan kaldırdı neyse bahaneyle yemek yemiş oldum. Şimdi tekrar yatacağım uyuyacağım.

iman gücü

imamlarda bulunan güçtür. iman gücünün yenemeyeceği şey yoktur. Bu durumda imamların yenemeyeceği şey yoktur.

birazdan intihar edecek olmak

Yapmaması gereken şeyi yapacak olma durumu. Bi insan şu drumdaysa biz ne acizmişiz ki yanında olamamışız derim. Şu sınırda duran insanlara güzin ablalık yapabilirim.. bana dertlerinizi anlatabilirsiniz.

türbanlıların topuklu ayakkabı giymesi

Şimdi işin özgürlük boyutunda ne isterse giyebilir ona biz karışamayız. Amma velakin dikkat çekmemek için kapanıp sonra dikkat çekici bi şekilde topuğunu takırdatarak yürüyorsa orda bi kafa karışıklığı sezerim.

nuriye gülmen ve semih özakça nın tutuklanması

Çok üzüldüğüm hadisedir. Hakkını arayanların sonunun hep aynı olması beni çok üzüyor.
Akın var!
Güneşe akın!
Güneşi zaptedeceğiz!
Güneşin zaptı yakın!
Nazım Hikmet'in eseriyle biraz olsun moralimizi düzeltmeyi ümit ediyorum.

öğrenciye ev vermemek

Ülke genelinde haklı olarak muzdarip olunan derttir. Öğrenciye verilen evler ahıra döndüğünden malı kıymetli adam vermek istemiyor. Verenler de çook pahalıya veriyor öğrenci için yalnız yaşama ortamı ayarlamak çok zor hale geliyor.

sevilen kişinin uzakta yaşaması

O da sizi seviyorsa sıkıntı olmayacak durumdur. Ama bir de aynı okulda olup aynı şehirde yaşayıp uzak olmak var. Sesini duyamamak kokusunu alamamak var. O daha zor.

yüksek bel dar kot giyen kız

Benimdir. Yüksek bel kot, düşük bel kot ile rahat edemeyen kızların tercih ettiği kottur.

çarşaflı kadınlara kara fatma diyen ateist solcu

Saygısızdır. Nasıl ki biz açık giyinirken saygı bekliyorsak karşımızdaki insana saygı göstermeliyiz. insanlara bu şekilde hitap etmek kimsenin hakkı değildir.

mezar taşına yazılacak en anlamlı söz

Ölcem dedim dedim bana inanmadınız bakım ne oldu şimdi.

evde pijamayla oturmak

En sevdiğimdir. Başka neyle oturulacaktı ki?

eskiyen sevgi midir sevgili mi

Eskiyen insanın ta kendisidir. Bunun sebebiyse sevgi değil diğer insanlardır.

uyuyunca geçecekmiş hissi

Her zaman hissettiğim histir kendisi. Kaçış olarak uykuya sığınırım her zaman bi insandan daha iyi geldiği de doğrudur.

manuş baba

Dönersen ıslık çal adlı eserinde kendimden geçtiğim sanatkardır.

eskiden fakirlik şimdi zenginlik sayılan şeyler

Domates ekmek yemektir efendim. Önceden domatesi tuzlayıp elimizde yerdik şimdi koklayıp geçiyoruz.

96 lı kızın evlenmesi

En muzdarip olduğum derttir efendim. Evde kaldım ey sözlük.