bugün

boğazım düğümlendiğinde,
elimden gelen hiçbir şey olmadığında,
kapana kısılmışken...
beni boğan herşey,
beni yaşamaya küstüren ne varsa gözlerimi açmamla birlikte normale dönecek hissi...

çocukluğumdan bu yana hep böyle hissettim.
sizin hayatınızı bilmiyorum; ben de çokça işe yaradı gözlerimi kapamak.

inandığım, sığındığım küçücük batılımı her defasında işe yarar kıldığı için Allaha şükürler olsun.
uyuyunca geçmiyor malesef sadece erteleniyor.
küçükken olurdu... bi haltlar yediğimde annem çok kızardı '' babana söylücem akşam eve gelince'' diye tehdit ederdi. ben de tam babamın eve gelme vaktinde uyurdum. uyandırmaya kıyamaz ve geçer diye düşünürdüm. işe de yarardı. uyandırmazdı. halen bi haltlar yediğimde uykum gelir..
Ölmedikçe geçmeyecek olan şeyler bütününün karıştırılıp uyuyunca geçecek sanılması.
(bkz: Uyuyunca işer miyim acaba hissi)
gece gelen açlık için geçerli histir.
Geçmeyecektir.
insanın kendini kandırma şeysi.
Geçmiyor ve geçmeyecek de.
''uyanınca yine aklıma gelecek o zamansa hiç uyumayayım'' hissiyle ölümüne yarışır.
genellikle kişiyi haksız çıkaran histir. çünkü; (bkz: uyumak acıları dindirmez)
Panik atak sonlandırma taktiği.yalan.olsun bazen sonlandırıyor.
"kaç yaşında olursan ol, uyuyunca geçecekmiş gibi gelecek.
kaç yaşında olursan ol, uyuyunca geçmeyecek."
uyuyunca tek geçen zaman oluyor uyanınca yeniden başlıyor yeniden yeniden..
uyanınca geri geleceği hissinin karşısında yok olur gider.

ve en sonunda uyumamaya başlarsınız.
uyuyunca geçmeyeceğini herkes bilir. yine de olmasını umut ettiğimiz durumdur.
uyuyunca geçmez, sadece küçük bir dinlenme arası vermiş olursun.
kaçıştır, kendini kapatmanın tek etkili yoludur.
Uyuyunca geçen tek şey: zaman.
Evet var böyle bir his. Aslında erteliyoruz. Geçmiyor da kısa süre uzak duruyor. His var ancak hissetmemek için uykuya sığınıyoruz. Tabi uykudan uyanınca akla düşer o his.
Gecmez. Sadece sakinlesiriz. Yinede uyaninca belki bi sey olur umuduyla gozleri kapatmaya devam.
cocukken annelerimize elim uff oldu derdik. dur opeyim gecsin derdi, gecerdi...

artik gecmiyor hicbir sey, opseler de, uyusak da...
Kendimi akşam biraz kötü hissetmeye başladım gece daha bir halsızlık çöktü uyuyamadım. Sorunlardan kaçarken en büyük yardımcımız sahte dünyanın sahte ölümü uyku.
Uyuyunca bir şey geçmez çünkü rüyalar var.
Geçmiyor o amk hissi...
Bana yalanlar söyle,ama güzel yalanlar,beklediğim yalanlar ,herşey istediğim gibi olsun yalanlarında,hepsine inanacağım söz,sonrada şimdi uyu sen hepsi geçecek alice de...
geçmez o sözler asla unutulmaz.
Anksiyete bozukluğuna çok zaman iyi gelen durum. Sabah uyandığında içindeki savaş bitmiştir tabi enkazı kaldırmak yine iş ister.
kendini bir nevi tedavi edebilen insanların yaşadığı durumdur. kendini inandırırsan, bilinçaltına yerleştirirsen yarım saatlik kestirme bile işe yarar. bunlar hep bilinçaltı.