bugün

Genelde matematik sınav kağıdı öğrencinin önüne koyulduğunda oluşan durumdur.
yalnızca çalışkan adamın başına gelebilecek hadisedir. çok kötü değildir bir gün daha çalışılmayınca yerini huzura bırakır.
hee ya o çok kötü bir duygudur. yaşamayan bilemez. bir kez olsun çalışmayanlar da bilemez çünkü onlar bu durumu anlayamaz.
içerik bulunamadı.
sınavdan sonra hissedilir genelde. "tuh lan azcık baksaydık, yaparmışız bir şeyler haa!" şeklinde hayat bulur.
Notlar açıklandıktan sonra ah sözlük ah dedirten bir duygudur.
masturbasyondan sonra oluşan pişmanlıktan dahi beterdir.
şu an içerisinde bulunduğum durum. yok şimdi çalışırım, 10 dk sonra, yarım saat sonra...bir saat...izlenecek videoların bitmemesi, deviantartta fotoğraf avında kendini kaybediş, sözlükte başlık avı, Tv de de zaten tüm gün Merlin'in bölümlerini verdiler... 'ama ben bugün ders çalışacaktım' anında yeşeren, böğrüne oturan duygudur. çok fenadır.
(bkz: yaşadım ordan biliyorum)
bu duyguya yenik düşüp ders çalışmaya başlayınca da bir sıkıntı basar insanın içini çünkü ders çalışmak istemiyordur. çalıştığından da bir şey anlamaz bu yüzden. insan hayatındaki boşa geçen süreler arasına ekleyebiliriz bu zamanları.
insanın içine oturur. Vicdan azabı, kimsenin başına gelmesin azizim.
yine çalışmadım be sözlük. yetmezmiş gibi bu başlığı okudum, ağlayacağım. bayramda iyi çalışılır derler, la fontaine'in karıncaları bile şaşkın sözlük. dertliyim, pişmanım.
an itibariyle hissettiğim şey. ne işin var ulu da var git işine. iktisat neym çalış.
sınav sonuçlarını görünce daha da ağır hissedilen duygu.
içten içe hem vicdan azabı çektirir hem de ders çalışmamanın verdiği rahatlığı yaşatır.
Hiçbir zaman ben de oluşmamış bir duygu. Umarım oluşurda vicdanım beni rahat bırakmaz.
hiç yaşamadığım duygudur. üstelik çok ders çalışan biri olmadım hiç.
görsel
eğer üşengeçseniz ders kitabını açar sıkılır yarına bırakırsınız [öğüt mod: on] o yarınlar hiç bitmez. isteyin, hazır olunca başlayın. [öğüt mod: off]
an itibariyle hissettiğim duygudur, yarınki vizemin felaket geçmesiyle sonuçlanacaktır.
Sınavdan sonra kayıtsız şartsız geçecek duygudur. Seneye hallederim benden kıymetlimi denilip geçilirken son sınıfların korkulu rüyası olabilecek durumdur.
sinav esnasinda bastiran, hocaya bos kagidi verdiginiz an kaybolan duygudur.
Sınavdan sonra geçer.
sınavın zorluğuna göre belirlenir aslında.
-birader sınav nasıldı?
-iyi ki çalışmamışım, zorun zoru.

-oğlum böyle bir sınav olur mu?
-cidden, çok kolaydı, keşke biraz olsa baksaydım notlara.
vize ya da finaller de yakınsa iyiden iyiye artan ve endişeye yol açan pişmanlıktır.
Ailenin sana verdigi emegi bosa cikardigin icin duyulan vicdan azabidir.