bugün

entry'ler (56)

berkin elvan

Bir çocuğun ölümüne dinine, etnik kökenine bakıp ona göre üzülebilen vicdan yoksunu şerefsizlere dert olmuş katili belli olan çocuktur.

aşk hakkında gelmiş geçmiş en iyi tespitler

Belki aşk değil ama ilişkiler için bir tespit HIMYM'den geliyor: " Erkekler metro gibidir birini kaçırırsan 5 dakika sonra yenisi gelir"

aylan kurdi

Ölümünün sebebi seçimler olmayan çocuktur. Ölümünün nedeni 3 kuruşluk siyasi rantlardır. Ailesi o yolculuğa çocukları daha rahat yaşayabilsin diye çıkmıştır. Minik yavrunun kıyıya vuran cansız bedenine bakıp ama bu ailesinin seçimiydi demek vicdansızlıktır. Yarın bir gün değer verdiğiniz biri trafik kazasında hayatını kaybederse yola çıkmak kendi tercihiydi, trafikte kazalar olur bunu göze almalıydı diyebilecek misiniz acaba?

ölürken fonda çalınması istenen şarkı

Gods and monsters.

20 sene yaşadım bu kadar yeter diyen insan

Benimdir. "Öz farkındalığın en büyük bedeli ümitsizliktir" diyor Nietzche. Bakıyorum da gerçekten ben artık yaşamaktan bile zevk alamıyorum. Uzun zaman oldu içten ağlamayalı, ağız dolusu içten bir kahkaha atmayalı. Aşık olduğum gökyüzünü, dolunayı izlerken bile sonsuzluk dolmuyor artık içim. Yemek yemekten, film izlemekten, doğaya çıkmaktan, eskiden yaptığım hiçbir şeyden artık zevk almıyorum. Günlerim amaçsız şekilde geçip gidiyor. insan duyguları bile anlamını yitirdi benim için. Aşk, öfke, nefret...hepsi içi boş safsatalar gibi geliyor. içimde hissettiğim tek şey boşluk, hissizlik. Bir tek çocuklar var. Dünyanın her yerinde acı çeken bir sürü çocuk. Sadece onlar için üzülüyorum. Tüm çocuklar çok mutlu olsunlar. Hala bir çocuğun bana gülümsemesiyle mutlu oluyorum. Bu bir parça umut sayılabilir sanırım. Zaten hiç yaşlılığımı göreceğimi de hissetmiyorum. O zamana kadar gücümü çoktan yitiririm sanırım.

nickaltı girene nickaltı girerim

Sanırım ben artık kusucam.

nutella vs torku banada

Torku banada. Glikoz şurubu değil de şeker pancarı kullandığı için.

20 yaşında olup hiç göstermemek

Burası adeta bir donanım haber adeta bir kızlarsoruyor. Sözlük olamaz.

bu entry yi eksilemeyen başbakanını seviyordur

iyice facebook'a döndü burda olay. 1.000.000.000 kişi de arayın bari amk.

kürtlerin kokarca gibi kokmalarının sebebi

Kendi yıkanma sebebi sadece "belki bi kız verir" olan yazar sıçmığı.

burcu esmersoy

görsel
siz bilirsiniz tabi.

türkiye de her yere cami yapma hastalığı

Türkiyede kişi başına 3 cami düşmesinin sebebidir.

burcu esmersoy

Niye bu kadar abartıldığını anlamadığım kadın. Ses tonu, gülüşü, ifadesi, yüzü her şeyi o kadar itici ki. Burcu Esmersoy ünlü değil de sıradan bir sözlük kızı olsaydı tipiyle geçmediğiniz dalga kalmazdı. Gerçekten garipsiniz.

öğrenci öğretmen diyalogları

Lisedeyken din kültürü hocasıyla arkadaşımın arasında geçen diyalogtur.

-hocam dövme yaptırmak günah mıdır?
+günahtır
-hocam peki koluma Allah yazdırırsam yine günah mıdır?
+.........

yüzde 50 burslu okumak doğru mudur sorunsalı

%50 doğrudur.

uludağ sözlük yazarlarının fiziksel özellikleri

Maşallah bugün yine herkes acayip yakışıklı.

uludağ sözlük yengeç burçlu yazarlar birliği

içinde benim de olduğum birliktir. Doğum günlerimizi kutladığımız şu günlerde hepimize mutlu yıllar dilerim.

birvurusonkurus

Onuncu nesil yazar. Uzun zamandır gitar çaldığına göre iyi gitar çalan bir yazar da diyebiliriz. iyi yazışlar.

sözlük yazarlarını şu an mutsuz eden şeyler

Mhp'nin sığırlığı yüzünden ismet yılmaz'ın meclis başkanı olması.

95li tayfa

Bir de benim. Sanki büyüdük biraz. 20 yaş olacak iş değildi çünkü.