bugün

Bi dersten kaldın mı bursunun kesilmesine sebep olur. Bu da yaprağı yemek demektir. Tabi zengin değilsen. Saçma olandır.
Öğretmenlik hariç paranız varsa iyidir. Dershaneler de kapandı atanmak haricinde bir iş imkanı kalmadı, atanmak da hayal zaten.
Bir dersten kalınca burs kesilmez. Yalnış bilgidir.
geleceği olan bir bölümde okuyorsan doğrudur.
zenginsen 100de 100 burslu oku derim. biz ne imkansızlıklarla ne başarıyoruz.
Okul iyi araştırılması gerekir. Bursu hangi durumlarda kesiyor filan iyice bakmak lazım. 50 bursunu çok çalışıp tam burs yapan bir kuzenim var. Olmayacak şey değil
insanların hayal kurarak çalıştığı bölümlere ''yüzde elli daha az'' para vererek yerleşme olayıdır.doğru mudur yanlış mıdır orasını bilemem.
yanlıştır.
%50 doğrudur.
yanlıştır. onun yerine ailenin herhangi bir odaya kaydı,öğretmen olması,çiftci olması vs. gibi indirimlerle %10 ile %25 arası kaybedilmeyen burs alınması daha doğrudur.
özel üniversitelerde eğer gerçekten arkadaş ortamlarında sorun çekeceksen devlet üniversitesinde okuman daha hayırlı.

zengin bebelerinin yanında zengin takılmaya çalışarak geçireceğin bi 4 sene yerine, bi yere geziye gitmek için para bulamayıp 1 kamyon karpuz indirebileceğin arkadaşlarla takılmak, sana çok daha fazla şey katacaktır.
siktir-i boktan bir taşra üniversitesine gidip oraya harcayacağın parayı özel üniversiteye harca daha iyidir efendim. tabi üniversitede bir iş bulup çalışırsın artık.
özelden özele değişen durum.
esenyurt üniversitesi, gelişim üniversitesi, kemerburgaz üniversitesi falansa yazmamak gerekir.
adam gibi özel bir üniversitede doğru düzgün bir bölümse ve kendi şehrinde kalmak istiyorsan yazabilirsin.
ama sırf yarı burslu olsun, ailemin yanında kalayım, üniversitenin adı önemli değil diyorsan işin zor.
"Özel üniversiteler okul değil ticarethane, o bursu senden kat kat çıkarırlar hede hödö" söylemlerine inanıp tercihinizden direkt vazgeçmeden önce düşündüğünüz okulu iyice araştırmanız gerekir. Zira bu söylemler her üniversite için geçerli değildir. %50 burslu okuyan birisi olarak söylüyorum, bana söylenenleri dinleseydim şu an bambaşka bir bölümde olurdum. iyi ki dinlememişim.

Finaller başlamadan önce özenli ve düzenli bir çalışma yaparsanız yaz okulu değil, büte bile kalmazsınız. Hem üniversite hayatınızı doya doya yaşarsınız hem de alttan dersiniz olmaz, rahat edersiniz.

Tercih edeceğiniz okulun "burs kesimi şartları"nı mutlaka okuyun. O üniversitede, istediğiniz bölümü okuyan öğrencilere ulaşıp onlarla konuşun. Üniversitenin akademik kadrosunu inceleyin. Kampüs çok önemli. Tek bina üzerine kurulu üniversiteleri tercih etmemeye çalışın.

Üniversite insanın geleceğini belirleyen en önemli parçadır. O yüzden ön yargılı yaklaşmadan önce eksilerini artılarını iyice araştırmak gerekir.