sevdiği entry'ler

yalama vahdettinciler ya da vahdettin yalayıcılar

Yalama sanatı bunlara medrese köşelerinde öğretilmiştir.

istiklal harbimiz boyunca hemen hemen hepsi vahdettin tarafından organize edilen 28 büyük, sayısız küçük isyan çıktı. Bu isyanlarda binlerce vatan evladı canından oldu, yunan rahat ilerlemek için fırsat buldu. Vahdettin kaçtıktan sonra bile rahat durmadı, servetini cumhuriyet hükümetini devirmeyi vaat edenlere kaptırdı.

Yobazlar "ama Mustafa Kemal'i Anadolu'ya o gönderdi" derler. Bu hain geberene kadar bir kere olsun "ben Mustafa Kemal'i işgalcileri kovsun diye gönderdim demedi", arkasında sonradan açılmak üzere bir mektup filan da bırakmadı. Zaten deseydi de kıymeti olmazdı, elinde kahraman Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey'inki başta, sayısız şehidimizin kanı bulunan bu hainin yaptıkları ortada.

Kendisi ingiliz yalayıcısıydı. Buna destek verenler de hain yalayıcısılar. Yahu herifin iddia etmediğini bunlar iddia ediyor! Neye dayanarak? "gözlerine baktım, böyle böyle demek istiyordu" mu diyorsunuz? Ya bu hainin istiklal harbimiz boyunca yaptığı ihanetlerin açıklaması nedir? Tek bir olumlu icraatının olmamasının açıklaması nedir?

Osmanlıya hürmeten bunu kollamaya kalkanlar ise aptaldır. Zira aynen atamızın yazdığı gibi, vahdettin soysuzlaşmıştı. Büyük atalarından birisi sağ olsaydı bu haini şıp diye boğuverirdi.

öğretmen maaşları

Ulan 500 dolar maaşa fazla diyen mallar var.
Evladım ya çok fakirsiniz ya da malsınız.
Yukarda yazılan maksimum miktar. Bu sene ortalama 8.5 bin civarı maaş aldı öğretmenler.
Büyük şehirde bu paraya sokağa çıkamaz insanlar.
Ülkedeki enflasyona yağmaya yolsuzluğa hırsızlığa değil öğretmen maaşına saydırıp sonrada RTE niye kazanıyor diye ağlayacak kadar malsınız.
Size müstehak.

doktorların haddini aşması

bizim hasta profilimiz normal değil, o yüzden doktorların da isyan etmesi anormal değil.

biz bu insanlara sağlığımızı emanet ediyoruz, o yüzden onlara güvenmek, kibar olmak bizim görevimiz. sen doktora 3 kurus para verip üstüne bir de babanın uşağı gibi davranırsan karşındaki insan da insan olmanın gerceğiyle sana ağam paşam demez.

bunu askerle kıyaslamak da abesle iştigal. benim babam bu devlete 31 yıl subay olarak hizmet etmiş adam, bırak rütbesi albayken ve görevdeyken, daha gençken bile hekimlere saygıda kusur eden adam değil, binbaşı iken karşısındaki üsteğmen hekim subay kendisini muayene ederken tabip subay kendisine komutanım derken "hocam burası sizin mıntıkanız burada komutan sizsiniz" diyen adam. biz düzgün insan olalım, devlet doktora hakkını versin bakın bakalım o zaman o insanlar da nasıl işlerini severek yapıyorlar.

doktor maaşı

bazı at ağızlılar aile hekimi haketmiyor demiş. aile hekimliği kadar iş yükü olan başka branş var mı, oku da cahil kalma.

görsel

aile hekimi

valla ben aile hekimiyim ama orospu çocuğu da değilim. ama hastalarımın bir kısmının annesi orospu gördüğüm kadarıyla. bir hasta aile hekimine saydırıyorsa, genelde hastanın usülsüz bir isteğini yapmamış oluyor.

not: erkeğim.

aile hekimi

işinin yarısında veterinerlik yapmak zorunda olan zor bir meslek grubu.

aile hekimi

tıp fakültesi mezunu, diploması onaylı, devlette çalışan doktorlara gidiniz.

doktor diye kimlere gidiyosunuz amk siz?

işini hakkıyla yapan birileri varsa, aile hekimleri başta gelir.

sağlık çalışanlarının son derece ukala olmaları

Benim anlamadığım olay sağlık sektörü çalışanına gelince insanlar ekstra hassaslaşıyor. Dün kargomu almaya gittim kadın yüzüme bile bakmadı, aynı şekilde bankadaki elaman mesela, ya da ne bileyim kaba davranan otobüs şoförü. Unutmayın sağlık çalışanı robot değil, anlıyorum sağlık en önemli şey vs vs. Ama gerçekten bu insanlar tükeniyor.

oo ezikler doluşmuş yine yakinda doktor dövenler de gelir, hastaya sen de deriz , burnu büyüklük de yaparız beğenmeyen nazik doktorlarımıza gitsinler ya da daha iyisi kendileri okusunlar kendileri yapsınlar bu işi.
biz yüzümüze bile bakmayan bankacılara, gözünün yaşına bakmayan avukatlara, tapu kadastro memuruna, doğalgazcıya, belediyenin bankosundakine, polis memuruna, trafikciye laf ediyor muyuz bize güler yüzlü davranmıyor, ukalalık ediyor ya da siz diyebilir misiniz? hadi onlara da kufredin, vurun bakalım nolacak?

Kendilerine ukala diyen insan evlatlarına ayrım gözetmeksizin bakım veren tedavi eden alçak gönüllü fedakar insanlardir. Burda gelmiş hele ki bu dönemde laf atmaya çalışıyor. Hâlâ gözümüzu kırpmadan sizin için canla başla mücadele ediyoruz. Hak etmiyorsunuz ama biz buna rağmen devam edeceğiz. Kafanıza sokayım.

doktor dövmek

haksız yere ise eğer, iğneyle uyuşturulma, elektroşok ve hizmetlerden men edilmesi gereken bir şerefsizliktir, or*spu çocukluğudur. sen o kadar ilk 500'e gir. 6 sene hatta 8 sene oku, alın teri dök, nihayet diploma al, hipokrat yemini et, gece 24 saat gerekirse nöbetçi ol, günde yüzlerce hastaya bak, sonra gelsin barzo-hanzonun teki seni dövmeye kalksın, ben o doktorun yerinde olsam amel defterini kapatırım ama sonra siyah evrak çantalı müfettişlere, mahkemeye, karakola ifade vermekle uğraş. bir de malum türkiye gibi bol medeni ve ahlaklı toplumun olduğu yerde hukuk sistemi çok iyi ya(!)
hem yaşatan, iyileştiren hem de ölen, şiddet, zarar gören başka meslek dalı yoktur herhalde.

doktor dövmek

Diyaloğa bak,

-dr : ukala.
+keh : sizi boşuna dövmüyolarrr!!1!1!!!
-dr : ukala…

Doktorun nezaketini ve kalitesini koruduğunu görebiliyoruz. Hepsine Sabırlar diliyorum.

Aynen öyle.

27 mayıs 2022 sigara ve alkol zammı

(bkz: camilere giriş 10 lira olsun)

recep ivedik 5

ya yemin ediyorum g.tümle gülüyorum duyar kasan atilla dorsaycıklara. amerikan pastası kaç tane çekildi ey recebe gülmeyen hiper üstün zekalılar. şahan milyoner olacak tabi. basit komedi yapıyor. halkın dilinden anlıyor. bu suç mu? ulan 15 senedir akp yönetiyor bu memleketi recebe neden kızıyorsunuz ben bunu anlamıyorum.

her filmi gişe rekoru kıran, içinde zerre sanatsal kaygı barındırmayan, kafa dağıtmalık komedi filminin beşincisi recep ivedik 5. bunu bilerek yorum yapın da izleyenleri s.ke sürülecek aklı olmamakla itham ederken siz beyinsiz olmayın.

türk kızı

içgüdüsel olarak sürekli savunma halindedir, bu yüzden gergindir.

kukusunu kimseye yar etmemek için devamlı teyakkuzda gezer.

çünkü o'na göre herkes o'nu sikmek için planlar yapıyordur.

irtidad

en sahih hadis ve ayetlere göre cezası ölüm olan icraat. aşağıdaki ayet ve hadisler "dinde zorlama yoktur"culara gelsin!

"her kim dinini (ki müslümanlıktır) değiştirirse, onu hemen öldürünüz!" (buharî)

"dinini değiştirenin boynunu vurun." (kütüb-i sitte)

"inandıktan sonra kâfirliğe sapıp sonra inkârcılıkta daha da ileri gidenlerin tövbeleri asla kabul edilmeyecektir. ve işte onlar, sapıkların ta kendisidirler." (ali imran, 90)

"iman edip sonra inkâr edenleri, sonra yine iman edip tekrar inkâr edenleri, sonra da inkârlarını arttıranları allah ne bağışlayacak ne de onları doğru yola iletecektir." (nisa, 137)