bugün

sizin ve aile bireylerinizin sağlık durumunu bilen, istediğiniz her an ulaşabileceğiniz, tüm sağlık gereksinimlerinizde sorumluluk alan ve koordinatör işlevini gören hekimdir.
Yeni yapılandırılmaya calışılan sistemde sağlık ocaklarına değer vermeyen insanlarımızın hastanelere akın etmesini önlemek için birinci basamak sağlık hizmeti vermesi öngörülen ancak bunun için bile uzmanlık isteyen bir alandır.
Sisteme geçmesi durumunda çok faydalı olacak olan sağlık sitemi.Herkes daha sağlıklı bir şekilde hizmet alacak.
zavallı bir hekimdir .çünkü ailede oluşan her türlü hastalıkta gece gündüz düşüncesizce aranabilir; küçük oğlanın gazı ,ablanın gelişim sorunları ,büyükannenin kemik erimesi ,babanın nezlesi gibi her türlü durumda akla gelen ilk insandır.
ben biraz cahil bir adamım, liseyi zar zor bitirdim. ne zaman aile hekimi dense aklıma hep eski türk filmlerindeki babacan doktorlar gelir. çocuk öksürür o amca gelir, yiğido yaralanır o amca gelir, doğum olur o amca gelir.

nası bi amcaysa mnskym! link yok mu link diyenler için ancak bu kadarını bulabildim:

`http://www.sinematurk.com...es/kisi/1948.jpg`~yalarım muck aeo kib bye~
tıp fakültesini bitirip diplomayı ailene götürdüğün gün sen artık onlar için otomatikman aile hekimisindir. sana 7 yıl boyunca her ay eşşek yüküyle para gönderen ailenin her türlü tıbbi sorunu, senin ilk mesleki önceliğin olmalıdır. Aile hekimi ünvanı anne ve babanın doktor olan çocuklarına yüklediği bir sorumluluktur.
Ankarada başlamış uygulama.

hatta şu linkten aile hekiminize bak(am)ıyorsunuz. cilt no yanlış falan fıstık diyebiliyor kimine.

şuradan da detaylı bilgilere ulaşılabiliyor.
(bkz: aile hekimini aile meclisi kararıyla öldürmek)
dünyanın parasını kazanan pratisyen hekimdir.
4500 lira kadar maaş alacağı söylenen hekim.
oha dediğinizi duyar gibiyim.
doktora gitmeye teşvik edici durumdur. *
Doğu'da ayda eline 9700 tl gecen hekim. Gider olarak bana soyledigi ayda 300 yl yi düşünce elinde 9400 tl kalması demek oluyor.
Aile hekimimizi parkta biriyle el ele gördüm. Bizim ailede böyle şeyler olmaz dedim ikisini de oracikta vurdum. Namusumuzu temizledim. galiba şizofrenim.
başka illerde yoğun olarak bulunmanız gerekiyorsa dünyanın en saçma uygulaması halini alır. "aile hekiminiz x şehrinde kusura bakmayın iğnenizi yapamayız." yanıtlarıyla aşağı oturtur insanı.
hiç birşeyden anlamayan, tecrübesiz hekimlerdir.
ikamet edilen adrese göre, oranın yakın çevresinde olmalıdır. lakin 8 aydan fazla bir süredir başka bir şehirde yaşamakta olan bendeniz, ikametimi bu şehire aldırdığım halde aile hekimim halen eski adresimin yakınında bulunmaktadır. yani bir sistem kurmuşlar ama sistem işlemiyor. şimdi ben hasta olduğumda taa 8 saat uzakta olan aile hekimime mi gideyim?!
vatandaşa daha hızlı hizmet verebilmek adına yürürlüğe giren, oldukçada başarılı olan sağlık ocaklarıdır.
cuma günleri yatalak hastalara hizmet verdikleri için sağlık merkezinde bulunmayan kişi. Sadece benim sağlık merkezime özgü bir şey mi merak ediyorum. Böyle bir şey bizi niye bilgilendirmiyorsunuz? Yapılan iyileştirmeleri şöyle yaptık böyle yaptık diye reklam yapmayı da biliyoruz.
KEndilerinden Ehliyet için sağlık sağlık raporu ücretsiz olarak alınabilir.
sağlık ocağında karşılaşabileceğiniz doktor.ama güzel vallahi hiç tanışmadan sizi tanıyor.
çalıştığı yere, baktığı toplam nüfusa, nüfus içerisindeki bebek-yaşlı sayısına, baktığı nüfusun kent-köy oranına göre aldığı ücret değişen hekim. büyük metropollerde 5-6 bin lira kazananlar olduğu gibi doğu ve güneydoğuda 9-10 bin lira da kazanalar vardır. yalnız bu rakamlar pratisyen hekimler için geçerlidir. aile hekimliği uzmanı olup aile hekimliği yapanlar için yaklaşık 1500-2000 lira fark oluşur.
ben rapor alamıyorum aile hekimimden. ''iyisin iyisin bir şeyin yok.'' diyor vermiyor rapor. yarın öbür gün ölürsem aile hekiminin ismini vericem, bu malın yüzünden oldu diye. hapishanelerde çürü, rapor vermeyenin çok olsun be adam.
Bir bok bildigi olmayan, konusmaktan aciz, insanin yuzune bakmayan, saglik raporunu muayene etmeden mi veriyorsunuz soruma buraya gelen herkesi muayene etsem gece yarisina kadar surer diye cevap veren, sinsi, itici doktordur. Doktora gidecek parasi olmayan insanlar icin iyi bir uygulama olabilir belki, ucretsiz muayene ediyor sonucta. Ama onun ettigi muayeneden ne olur onu bilmiyorum. Ilk hastalandigimda inadina gidip ilac yazmasini isteyecegim, uyduruktan bir antibiyotik yazarsa buraya gelir editlerim. Simdi sen bu atari niye aile hekimine yapmadin diyebilirsiniz, elinde rapor vardi vermez diye korktum.
Belki tuhaf gelebilir ama ben bu insanı acayip çok seviyorum. 4 ay önce öyle kilo verısıme verdiği tepkiler, sonra en basit ilaçları yazarken bile öyle titiz davranması, psikolojimin bozuk olduğunu bildiği için arada güldürmese de jön gibi konuşarak espri patlatması...

Ne bileyim öyle asabi insan benimle öylesine samimi davranıyor ya ben resmen duygulanıyorum yani.

iyileşmemde gerektiğinden fazla payı var, Oysa ki başlarda hiç sevmemıstım.

Sanırım yorgun vaktine denk gelmişti ilk randevum. *

Her Neyse dedem gibi severim yani. Eksik olmasınlar, dürüst oldukları sürece çok güzel bir mesleğe sahipler.
bu sabah azarını yediğim hekim. piercinglerime ve sigarama kızdı. gençlerimiz şişman ve bağımlı dedi. atar yaptı. bana da piercingleri çıkartıp sigarayı bırakmamı ve bunların yerine spor yapmamı önerdi. haklı ama. bırakıcam sigarayı.. piercingleri bilemiyorum.