bugün

entry'ler (328)

laiklerin 24 haziran hezimetine bulacakları bahane

Laikler bahane üretmeyecekler ve fakat karşı cenah düşünmeye başlayabilir.

muharrem ince

Asgari ücreti 2200 yapacak diyenler ekonomiden anlamıyor diyenler, devlet ihale kanunu 16 yılda 186 kere değiştirmez; ihalelerde kamu yararına iş yapar; götünün keyfine kıçtan ısıtmalı mercedesler almaz; 10 vip uçakla gezmez; saray denilen yere 2 milyar lira vermez; fabrikaları 3 yıllık karına satmaz da üretime destek ve arge verirsen olur güzel kardeşim mis gibi olur. Bu ülke güzel, verimli ve atıl kalmış bir ülke. Soğanı saksıya koysan biter, soğan üretemeyecek ülke yaparsan 2200 de olmaz 1600 de. üstüne verdiği bayram harçlığını da soğanı 7 tl yapıp misliyle o parayı cebinden geri alırlar. Mesele basit üretmezsen günün sonunda çakılırsın.

chp mitingine giden kadının bekaret kemeri takması

Uzun saçlı ibnelerin düşüncesidir, aldırmayınız.

muharremin tipten kaybetmesi

Tipini bilmem de gülüşü yeter, bıktım hergün oturma odamda bağıran adamdan

chp lilerin pkk yı desteklemesi

Chpp liler pkk ya değil, kürt halkına kucak açtılar. Erdoğanın daha önce açılım yaparak başaramadığını halklar birleşerek gerçekleştirdi. Kapalı kapılar arkasında demirtaş ziyareti yapılırdı, yapılmadı. Arkadaşlar sikindirik ideolojilerin peşinden gitme ve bu uğurda ölme devrini bitirmek istemiyorsanız siz bilirsiniz. Adamın biri ölün derken diğeri okuyun, sistem içinde yükselin diyor, birleşin, bölüşün diyor.öldürmek isteyen ayrıştırır uyanık olun. Bunu pkkyla özdeşleştirmek kendi yapmaya çalıştıklarını eline yüzüne bulaştıranların bok atmasından başkaca bir şey değildir. Bu sebeple bunu söyleyen çakallara meyil vermeyin, öperler

ben seni arkadaş olarak görüyorum

allah kimseleri bu cumleyi soyleyecek kadar aciz, bu cumleleri soyleyecek kadar ergen durumlarda birakmasin.
hele ki soyleyen essek kadar adamsa beraber ganyana gidelim abi, kupon yapalim, ikiliye para basalim mi diyeceksin. birlikte kahveye gidip 3. 5. 8 mi oynacaksin ne bok yiyeceksin.
adam olun lan. gotunuzun yemedigi durumlara kendinizi sokup sonrasinda kacmak icin gerizekaliligin en ince detaylarini sermeyin onumuze.
yil olmus 2016 hala sikik sikik bahanelerle is kotarcaz diye ugrasiyorsunuz.
sikeler oyle bahaneyi

29 mart 2014 otobüs yolcularına saldırı

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/180460/izmirlilere-ortalik-orospususunuz-diyen-akpli-vatandas

olmasaydın da olurduk

sloganları bile çakma kişi söylemi. lan bari git daha bi orjinal bişey bul öyle yap ironini. sonra biz ileri gidemiyoruz; gidemezsin, millet yapsın sen kaportacıda doğan görünümlü şahin yap, sizin üretemeyen kapasitenize sokayım afedersiniz. bunları anneme vereceksin konuştukça ağızlarının ortasına terlikle vuracak.

1453 kartal grubu

Bakkalarda satilan sikimtrak mavi siseli ispirtolar gibidirler. Hesapta besiktasliyiz derler he canim he ispirtodada alkol var icin aliyorsa al buyur ic.

çarşı vs 1453 kartalları

biri rakı gibidir efenim, yıllar geçse de eskimez lezzeti. ilk bakışta, ilk yudumda yakar içini biraz, alıştıkça ondan başkası geçsin istemezsin sofrandan; yanında kim varsa tanıdığın tanımadığın bir olursun can sayarsın yanındakini masandakini, mezesi vardır, bestesi, güftesi sonra iyi günü vardır sevindiğin birlikte; kötü günü vardır "kaybetmekten korksak beşiktaşlı olmazdık" dediğin üzüntüsünden boncuk yapıp ipe dizdiğin. adı çarşıdır bunun bilirsin yıllar geçtikçe daha da seversin.
bi de bakkallarda ucuz şişede satılan mavi renkli sikindirik ispirtolar vardır efenim ki biz buna 1453 kartalları diyoruz.
fark budur

22 09 13 bjk gs maçında sahaya giren çarşı değildi

adamlar maçlarda "atam izindeyiz, sirozdan öleceğiz" diyor; sahaya inen adamlar maçta "ya allah bismillah allahu ekber" diyor. he canım he olayları çarşı çıkardı. bu adamlar bir maça ayık gitmez maç günleri köyiçi açıkhava alkol deposu gibi kokar. bu kadar sarhoş adam tekbir getirip sahaya inecek biz de sadece gördüğüne inanlarlar olarak bunu yicez? mantık silsilesinden biraz nasibini almış hiçbir canlı bunu yemez.
çarşı değil miydi liverpool maçından sonra "çarşı 8 e razı, dokuza karşı" diye kendi takımıyla bile dalga geçen? 2 golde mi maça dalacaklar? bu adamlar değil mi yıllardır" kaybetmekten korksak beşiktaşı tutmazdık" diyen zihniyet.
diğer yandan noldu lan istanbul united ruhu? hani tüm taraftalar kardeşti, bir derbide çil yavrusu gibi dağıldınız? hani herkesin takımı farklı olsa da yükseleni çarşıydı? iki dakkada sattınız çarşıyı
bu sebeple herkes beşiktaşlı herkes çarşılı olamaz, çünkü çarşı verdiği sözün de yaptığı eylemin de arkasında durur. adamlar gezi'de polisin elinden toma aldı sonra satılık ilanı verdi, korkacak adam yapar mı bunu? bugünkü eylemleri onlar yapsaydı kaçıp biz yapmadık derler miydi? çarşı bunu yapacak kadar karaktersiz değil beyler
herkes dönüp kendi götüne baksın önce bende çarşıya laf söyleceyek göt var mı diye sonra otursun klavyenin başına

olimpiyatlarda ilk 3 e kaldık diye avunan anaplı

gez olaylarında da toplu olarak iftar açmış topluluktur bunlar. gerçi hepitopu 6 kişi olduklarından pek ses getirmemiştir eylemleri.

olimpiyatı kaybedince sevinecek kemalist

allah bilir kazanamasın diye allaha dua etmiş kişiyse, duaları allah tarafından kabul edilmiş kişidir.
laayn yoksa allah bizi daha mı çok seviyo?

başbakanın olimpiyat sunumu

başbakanımızın olimpiyat sunumlarında yaptığı konuşmadır.
O degil de basbakan bugunki sunum konusmasinda " karimdan ve cocuklarimdan cok ozur dilerim ama ben en cok spora asigim" demistir.simdi emine hanim kendisini yataga almasa yeridir, kadin kismi" git git o cok asik oldugun spor girsin koynuna boyu posu devrilesice" diyor; dusunsene tayyip elinde battaniye yastik salona gidiyor bi yandan da " la cok mu abarttim aq noldu ya " diyo; hayat zor beyaaa
Ayrica kendisinin bu caponlara " amaaan ben de capon romani kicimin kenari" demesini beklerdim, malum ozu koku kasimpasali ceribasi torunu bile olabilir; dusunsene hababam sifindaki koylu ahmet bile atar yapiyo bu memlekette, basbakan takunyasiyla geri donuyo cildirirsin..
bu saatte oturup bu huzunlu hikayeyi kaleme aldigim icin de kendimi ayrica takdir ettim bana ne la milletin yatak odasindan
Kasimpasasindan, yasar ustasindan te allaam yaaa
Bu arada caponlar bizim dostumuz baris abi bile gitmisti orda turk bayraklari actirip sarki soylemislerdi ne guzel gunlerdi onlar yaa herkese on puan, on puan, on puan..

gezi olayları olmasa olimpiyat istanbul da olurdu

suriyeliler suriyelileri oldurmesin diye suriyelilerin turkleri oldurecegi savasa hazirlanirken, milli kadin atletlerimizin bayrakli fotograflarinin altina" turk musluman kadini mi bu batsin boyle olimpiyat" yazarken; milli sporcumuz cenk akyol sebep olarak _devlet_ açıklamasıyla hiçbir gerekçe gösterilmeksizin milli takım kadrosundan çıkarılırken; sapanca'da kurek takimi tayt giydigi icin dayak yerken degil; gezi olaylarindan kacti olimpiyatlar oyle mi? 5 yasindaki cocuklar gibisiniz olmayinca boku kime atsak diye bakiyosunuz degil mi ki bu ulkede olan depremlere bile bina yapamadik demek yerine fuhus yuzunden oldu diyosunuz laa alem adamsiniz yaaa buyuk dusunce ideal uretir siz de kicinizdan yahudi, ermeni, gezici uretin he canim hee oyle diyolar
neyse oturun aglayin magdur edebiyati yapin kesin basortulu kardeslerinize giciklik olsun diye vermemislerdir. bu arada tanitim filmini de izleyin bi, ezanin altindan rihanna caliyo allah boyle carpar adami, shine bright like a diamond

yeter ulan denilen şeyler

sözlükteki genel kültür seviyesi.

da vinci s demons

da vinci'nin yaşadığı dönemi popüler kültürle harmanlanmış ortaya da enteresan bir tat çıkarmayı başarmış dizidir. da vinci'yi hep uzun sakallı ve ihtiyar bir adam olarak beyinlerimize yerleştirdiğimiz için ilk etapta bi noluyoruz dedirtir. fakat söylenene göre kendisi oldukça esprili, yakışıklı bir adammış. da vinci'nin zekasının yanında ünlü medici ailesini, botticelli'yi ve zamanın floransa'sını da izlemeye nail oluyoruz. kısacası güzeldir, izlenesidir.
yalnız 7. bölümde aşık olduğum giuliano'nun 8. bölüm sonunda ölmesine sebebiyet veren dizi senaristlerine de ayrıca sitemlerimi iletiyorum.

inferno

dan brown'un son kitabının adı. her zamanki kahramanı robert langdon ile sembollerin peşinden koşulan hareketli kitap. ben elimden bırakamadım. yer tasvirleri, sanat eserlerinin yorumları çok iyi. kitabın sonunda tipik dan brown ters köşesi yok bu da benim için çok hoş oldu. hikaye dante'nin ve botticelli'nin cehennem tasviri üzerine kurgulanmış. tarih severler için kaynak kitap bile olur. kitapta geçen yerler ve tablolar için link:

http://www.turkish-media....t-eserleri-ve-tum-yerler/

hakkasan

londra'da bulunan merkezinin genel müdürlüğünü bir türk'ün yaptığı 5 yıldızlı çin restoranıdır. ana yemek menüsü çin yemeklerinden oluşur fakat tatlı menüsü fransızdır ve muhteşem sufle yaparlar. kanyon'da bulunan şubesinin yüzüne bakmayan türk sosyetesi için en meşhur uğrak yerlerdendir londra şubesi; her gelen illaki tabelasının önünde resim çektirir. londra'ya yolu düşenlerin mutlaka görmeleri tavsiye edilir fiyatlar kesinlikle ucuz olmamasına rağmen verdiğiniz her kuruşa değer.

hastası olunan sözler

mevlana'ya sormuşlar,

- kırk yıldır okuyorsun, ne öğrendin?
- haddimi bilmeyi öğrendim. (hadi gel de hastası olma bu sözün)