bugün

entry'ler (478)

yalan dostum

(#19641686)

çalıntı entry'ler yazan yazar. şimdi kaynak bulamayacağım ama daha önceden incide gördüm bu entry'i.

hayat bizi 61 yere

dahi anlamına gelen -de'yi ayrı yazmayı bilmeyen yazar.

eğilirken göğüslerini elleriyle kapatan kadın

%100 türk kadınını simgeler. eğer bu işi yaparken kapının önünü süpürüyorsa çocuğuna "uzaklarda oynama, eve geç kalmayın" diye de bağırır.

leyla ile mecnun'dan bir kesit:

http://www.youtube.com/watch?v=-CYz2XPgySA

insanlar neden aşık olur

boşluğuna geldiğinden.

başak burcu erkeği dürüsttür

(bkz: başak burcu erkeği)

ekşi sözlük

an itibariyle Http/1.1 Service Unavailable uyarısı vermekte.

şiir ve inşa

tanım: ziya paşa'nın makalesi.

şurdan ulaşılabilir: http://www.turkceciler.co...ir-ve-insa-ziya-pasa.html
*

95 yaşındaki adamı yargılayıp kahraman olmak

yasi problem ediliyorsa yasi kucultturulup yargilanabilir pekala, zamaninda cocuk yastakilerin yasini buyutup astirdigi gibi.

erupyy

itü'diku erupyy galiba. bir kaç entry'si aynı da *

kim milyoner olmak ister

her sey iyi guzel de ailecek izlenebilecek bilgilendirici bir yarisma neden bu kadar gec saatte yayimlaniyor ve neden bu kadar cok reklam alip seyirci bunaltiliyor?

tanim: atv'nin programa reklam degil de reklama program almis gibi duran yarisma programi.

sözlük yazarlarının itirafları

lan sozluk bazen cok gamsiz olmak, herseyi herksei siklememeyi istiyorum. ama olmuyor iste.

muammer topal

an itibariyle abdullah gul tarafindan anayasa mahkemesi uyeligine getirilen kisi.

2012 ygs sınavı

tarihi konusuda belirsizlik olmayan 1 nisan 2012 saat 10.00'da yapilacak olan sinavdir. ygs sinavi degil ygs'dir. ygs sinavi olursa yuksekogretime gecis sinavi sinavi olur. gotunuzden uydurmayin.

ygs 2012

94 doğumluların girdiği oks gibi bir sınav. zira devlet geçen seneki kopya skandalıyla fulleyen yüksek yapan öğrencileri açıklayamamıştı. bu sınavı beklenilen (önceki senelerden) daha zor soracaklar ki aynı skandal yeniden gündeme gelmesin.

türkçeyi çok zor
matematiği geçen seneden kolay 2010 ygs
feni yeni müfredat, ekleme, çıkarma falan derken ters köşe yapmazsa çok kolay
sosyali ösym mantığı alışılmış sosyal

düzeyinde bekliyorum.

ygs 2012

76 gün 16 saat 5 dakika kalandır.

ben bu yazıyı sana yazdım

ben bu yaziyi yesil gozlu tatli bir kiza yazdim, su an uyuyosun ve ben su an senin yaninda olmayi seni izlemeyi o kadar cok isterdim ki... seni cok seviyorum.

sözlük yazarlarının itirafları

hayatta en cok deger verdiginiz kisinin, o degeri hak etmedigini anladigin zaman hayat boka sariyormus. bugun bunu anladim.

ben bu yazıyı sana yazdım

ben bu yaziyi bitaneme yazdim.

yazi yazmayi sevmem ben pek oraya buraya, kagitlara falan dokmem kendimi yalniz kalinca. ama simdi oyle gerekiyor icimdeki ofkeyi bi yerlere yazma ihtiyaci hissediyorum.

neden hep alttan alan taraf ben oluyorum? hep teselli veren taraf ben? neden benim en ufak seyime bile kirilirken 1 haftadir sacma sapan sebeplerden oturu uzuyosun ki beni? ben soyleyeyim cunku bi gun alttan almayan taraf ben oldum. sen sinirleyken ben de sinirliydim. hepsi bu. iliskinin en basindan beri alistirinca tatli dile guler yuze tepeme ciktin cunku. simdi de gelmis eskisi gibi olmasi zaman alacak diyorsun. alsin zaman alsin. zaman da bir seyler alir zamanla senden, benden. son gunler de cok kirdin, hala da kirmaya devam ediyorsun. ben sen uzulme diye hep alttan alirken sen hep kirmaya devam ediyosun. zaman alsin bakalim saymaya devam ediyorum, zaman bi gun seni de alir.benden.

muzlu maden suyu

bir gün sırf şu muzlu maden suyundan almak için kılıçoğlu süper market'e gideceğim ve bir kasa alacağım. ankara çok uzak.

tanım: muzludur güzeldir.

muzlu maden suyu

bu yaz bir bakkala çikolata almak için girip yanında maden suyu da alayım derken gördüğüm, tadına hayran kaldığım maden suyu. yani maden suyuna bu kadar yakışır mı muz? tadı damağımda kaldı yemin ediyorum. bir kaç gün sonra aynı bakkala gidip abi muzlu maden suyun var mı dediğimde yüzüme aval aval bakıp güldü. kalbimde bir umut bi kere gördüğüm tüm bakkallara girdim. çok değişik tepkilerle karşılaştım.

-usta selamun aleyküm muzlu maden suyu var mı?
-(ahuahuhauha o ne .mnakoyim bakışı) yok yeğenim

şeklinde tepkiler aldım. tam 4 ay oldu içmeyeli, ne kadar arasam araştırsam da hiç bir yerde bulamadım. üzgünüm sözlük.