bugün

yaklaşık 2 yıl sonra yapılacak olup bu yıl 10. sınıf olan gençlerin akın edeceği sınav.

(bkz: başlık parsellemek)
bu sene üniversiteyi kazananlar 21 aralık ta geberip gidecektir.
ösym'nin bir önceki 2 ygs'ye göre daha erken yapması beklenilen sınav.
2011 ygs'ye girip, istediğini elde edemeyenlerin de gireceği sınavdır.
(bkz: boğaziçi olmadı haftaiçi)
Yaklaşık 1 yıl sonra yapılacak olup bu yıl 11. sınıf olan gençlerin akın edeceği sınav.
(bkz: Geri sayım başladı)
maya takvimine göre cennet yahut cehennem'de yapılacak olan sınavdır. adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. bu arada maya takvimine kafam girsin.
94 doğumlu olanların ve geçmiş sınavlarda başarılı olamayanların girdiği sınav.

not = ben o sıralarda üniversiteye başlamış olacağım. şimdiden hepinize başarılar.
hakkındaki ocak ta olacak söylentilerinin kesin olmamasıyla şimdiden kafa siken sınav .hayır ülke gençlerinin gireceği en ciddi sınav ve 1 yıldan az kalmasına rağmen tarihi belli değil o garip .
ösym'nin bizi yine küçük sürprizlerle şaşırtacağı sınav olacaktır.

bakalım bu sefer ne gibi değişiklikler olacak *
yegenimin girecegi sinav. orta 2deydim dogdugunda, resim dersinden kacip hastaneye gitmistim ablamla onu gormek icin. o 3,5 yasindayken girmistim oss ve oys'ye. simdiyse o girecek. umarim calismalarina deger, gonlunun istedigi meslegi secer ve kazanir.

bugun bu basliga bakanlar, ohooo daha 1 sene var diyorlardir. ama zamani iyi kullanabilirler insallah.
bu sınav kolay olacaktır. genelde sınavlar bir kolay, bir zor falan diye gider ya. şanslısınız 94'lüleeerrr...
an itibariyle sıradaki ygs sınavıdır, benim de gireceğim sınavdır.
bu sınav basit olur, siktir edin çalışmayın. Özellikle matematik basit olacak sanırım. Geçen sene sosyal, bu sene matematik seneye türkçeden vururlar heralde.
adı 'ygs' kalırsa 2012'de yapılacak sınavdır.
(bkz: önümüzdeki maçlara bakıcaz)
"filler büyük, gri ve buruşuklardır. zaten küçük, yuvarlak ve beyaz olsalardı aspirin olurlardı."
adının değişmemesinin fillerin aspirin olması ihtimali kadar düşük oran verdiğim sınavdır. (bkz: ygs 2011)
seneye gireceğim sınavdır. yine göte gelecekmişim gibi bir his var içimde. ha eğer başarılı olursam o zaman editlerim.

edit: ygs nin 2012 versiyonudur.
soğuk suyla doymayanlara, devletin resmi olarak konuyu değiştirmesi halidir.
(bkz: yeni aşklara yelken açıyoruz)
sıkı bir çalışmayla, üstesinden gelinebilecek sınav. takip ettiğime göre çoğu kişi türkçe ve sosyal bilimleri sıkıntı çekmeden bitirmiş. matematik ve fen ise zorlamış. sayısala yüklenen kazanır.

edit: ee, tabi yeni bir sınav sistemi icat edilmezse... *
ygs 2011 gibi bir matematik testi beklemediğim sınavdır. ygs 2011 iyi ki hazırlık okumuşum dedirtmiştir umarım aynısını ygs 2012 de dedirtir güzel bir sınav geçiririm.
fen derslerinde sınav yeni müfredata göre hazırlanacağından ne çıkacağı belirsiz, liseye 2008 veya hazırlık okuyan 2007 girişlilerin * ilk kez gireceği üniversiteye giriş sınavıdır, son olsundur.
(bkz: ygs 2012 cevapları)
1 nisan 2012 tarihinde yapılacak olan sınavdır. ösym yeni şifre skandallarıyla adaylara yeni şakalar yapmaya hazırlanıyor galiba.

aha kaynak; http://www.osym.gov.tr/be...2/2012-sinav-takvimi.html
şaka gibi sınavdır. *

türkçe ve fen bilgisinin zor olacağı sınavdır.

edit: allah girenlere sabır versin.
olası skandallardan sonra 'zaten şaka yapmıştık' şeklinde düzelteceklerini hayal ettiklerini düşündüğüm sınavdır.*