bugün

türkiye çapında bir üne sahip olan,samsun-kavak yolu üzerinde bulunan çakallı'da yapılmasıyla ünlenen ve birçok yerde 'çakallı menemeni yapılır' sloganıyla dükkanlar açtıran, oldukça lezzetli yemek.
bildiğiniz menemen diyip geçmeyin, eğer yolunuz düşerse oturun afiyetle yiyin dedirten menemendir. samsun-kavak yolu üzerindeki çakallı köyünde yapılır. en iyisi selo dayıdır.
(bkz: calkala memeni)?? abazanlığın tavan yaptığı anlardaki yanlış okumaya yol açan nimet. içimi bok bağlamış.
kış ayı, hava soğuk... çakallı'da menemenciye girersiniz, içeride kuzine yanıyordur. menemen istersiniz, getirirler, yanında kuzinede pişmiş sıcacık köy ekmeği, turşu, soğan... * iki haftada bir akşam 10'dan sonra gideriz arkadaşlarla, gece 3'te de gittiğimiz olmuştur. *

edit: orijinal menemenci dayı artık "kel'in yeri" olarak hizmet vermektedir.
yaklaşık 1 sene önce yemiştim. yok dahası. iddia ediyorum yiyin bundan daha iyisini yemiş olamazsınız.
çakallıdaki menemencilerin en sevdiğim özellikleri salaş olmalarıdır ayrıca.yani bi hizmet anlayışı yok.soğan vermek ara sıcak gibidir anlayın.çok güzeldir o ortam falan.eğer çıtkırıldım değilseniz buyrun gelin
samsun'un çakallı köyünde icad edilmiştir. orda yenilmelidir.
sonrasında da amerika diye bir kıta keşfeden çakallı halkının başarıları artarak büyümektedir. köy muhtarı ekmek denen bir icat üzerinde çalışmakta şu aralar.

(bkz: sürekli büyor efendim durduramıyoruz)
yanında verilen kendi yapımları ekmekle,üstüne rendelenmiş kaşar peyniriyle,püre haline getirilmiş domatesiyle enfes bir tatdır.

(bkz: olsa da yesek denilesi yemekler)
(bkz: ölmeden yenilmesi gereken yemekler)
tarifinin verilmesi istenilen menemendir.
şırnak'ta askerlik yaparken samsunlu bir arkadaşım yapmıştı. gerçekten lezzetliydi.

edit: o değil de gece gece bunun konusu açılmasaydı keşke ya. acayip canım çekti ha.
samsun'un kavak ilçesine bağlı çakallı köyünün meşhur,ünlü,lezzetli yiyeceğidir.
uzak durun efem kanmayın sakın. iç ve güney anadoluda yaşıyorsanız hiç denemeyin gidin adana urfa yiyin iskender yiyin, içli köfte yiyin karadeniz yemeği yemeyin zaten hoşunuza gitmez.
Dünyanın en güzel menemenidir. içerisinde tereyağı, domates, acı biber, yumurta ve kaşar peyniri bulunur. içinde kesinlikle soğan bulunmaz.
adı menemen olmamalıdır. başka bir şey bu.
menemen sevmeyen insanı dahi kendine aşık edebilecek özel bir lezzettir. yolunuz düştüğünde uğrayıp denemenizi şiddetle tavsiye ederim.

kavaklı bir akrabamdan sırrının domatesin büyük parçalar halinde atılıp tereyağıyla birlikte ateşte kendiliğinden dağılmasının olduğunu öğrenmeme rağmen kıvamını tutturamamam bir gece daha bünyemde huzursuzluk yaratmıştır.
artık tarihi çakallı hanı'na terfi etmiştir.
Menemeni sevme sebebimdir. Menemene yumurtalı domates Çorbası diyerek reddeden ben; tadına baktıktan sonra koca sahanı ekmekle tertemiz etmiştim zamanında.
yemeyenin çok şey kaybettiği menemendir ki önceki yediğiniz menemenlerle alakası yoktur.
Birkaç günlüğüne samsundayım ama hala yiyemedim. Menemen için kullandıkları malzemeleri çoğunlukla kendileri bahçelerinde yetiştirdiklerinden lezzeti yerinde olur, yanına verdikleri pıtılları da kendileri yaparlar, çakallı dolaylarında bir sürü menemenci türedi ama gerçek lezzeti sadece birkaçında bulabilirsiniz, benim tercihim ünal abinin menemeni.
Seneler önce Samsun a yolum düştüğünde deneme imkanı bulduğum ve hala aklımda olan lezzettir. Lan alt tarafı menemen, ne olayı olabilir ki diyorsun ama adamlar menemene ruh katmışlar sanat yapmışlar resmen.
Olm ölün. Gece gece bu başlığı niye uplıyonuz?
ülkenin en nadide yemek türlerindendir.
diğer menemenler vs çakallı menemeni.
Hiç yemeyen cahil biri olarak normal yediğimiz menemenden ne farkı olduğunu bilmek istediğim menemen türü.

Bilen yazar arkadaşlar anlatabilirse sevinirim.
Bol domatesli kasarlı normal menemen den aman aman bi farkı olmayan ki normal daha güzel bence. Samsun yöresine ait menemenimsi.
Canım memleketimin lezzetlerinden bir tanesi. Gitsek de yesek.
güncel Önemli Başlıklar