bugün

türkiye bütçesinin mayıs ayı itibarı ile 2,8 milyar tl fazla vermesidir.

bütçenin borçlanma ihtiycının azalması açısından olumlu bir gelişmedir.

daha az borçlanılacağı için faizler daha da düşebilir.bu da türkiye açısından daha az maliyet oluşturur.
cari açık nisan ayında geçen yılın aynı dönemine göre %70 küsür artarken 1 ayda bütçe nasıl 2.8 milyar fazla verir ilginç.
katıla katıla güldüğüm bir haberdir. kamuoyunun 50% oy oranından sonra duymak istedigi türden bir haberdir. bu tür bilgileri nasıl göstermek istiyorsan o sekilde gösterebilirsin.
--spoiler--
cari açık nisan ayında geçen yılın aynı dönemine göre %70 küsür artarken 1 ayda bütçe nasıl 2.8 milyar fazla verir ilginç.
--spoiler--

ithalat, dış ticaret açığının artması sonucu devletin artan gümrük ve tüketim vergileri gelirlerinden kaynaklanan durumdur.
sıcak para ekonomisinde hiç bir veri sağlıklı olmaz. önce adam gibi ekonomi kursunlar.
bir ayda, ünlü bir oyuncu transfer eden dizinin reytingleri gibi artan bütçedir. *
çok mutluyum allahım böyle bir ülkede yaşadığım için. *
hep iyi şeyler oluyor bu ülkede. *
ne kadar da şanslıyız. *
meğer zaten herkes mutluymuş da ben farkedememişim. artık ben de mutlu olurum onlar gibi. *
ekonomideki hızlı büyüme vergi gelirlerini artırmış olabilir.
"vatandaştan ihtiyacımızdan fazlasını çekiyoruz biz demenin" başka türlüsüdür. fazla verdi diye sevinmeyin geri dağıtılmıyor ya da önümüzdeki sene bütçesinden kısıntıya gidilmiyor.
(bkz: yandaş istatistik kurumu)
şaşırmamak gerekir. ak parti döneminde türkiye nin ileri gitmesine ve chp nin de türkiye nin ileri gidişini engellemeye çalışmasına şaşırmamak gerekir.
bir çok akp muhalifini yine her işte yaptıkları gibi bit yeniği aramaya sevkeden olay.
gülmekten ölmek budur, delalet.
son 16 yılın en iyi bütçe performansı olduğu açıklanmıştır.