bugün

entry'ler (26)

ne mutlu kürdüm diyene

bir tür kürt faşizmi.
ırkçılığın her türlüsü yanlıştır sözlük. islamen de haramdır. (üstünlük takva iledir. hadisi şerif ) bir insanı kelle yapısıyla yargılamak mantıksız geliyor.

gecenin tek cümlelik özeti

uyku acziyettir.

dindarlar türkiye de şeriat ister mi

merak edilen bir soru.

şeriat doğru öğretilseydi korkunçmuş gibi lanse edilmeseydi istenirdi. ne yazık ki şu an müslümanım diyen hem istemiyor şeriatı hem de korkuyor.

başörtüsü özgürlüktür

cahiliye devri düşünüldüğünde haklı sayılan görüş.

şöyle ki cahiliye devrinde hür kadınların başları örtülü, kölelerin ise başları açıktı. köleler alınıp satılan değersiz eşyalar olarak görüldüğü için örneğin pazarda satılığa çıkarıldıklarında alıcıları istedikleri gibi elleyerek yoklayarak alabiliyorlardı ve köleler ağızlarını açamıyorlardı. hürler ise kendilerini savunabilirlerdi.

günümüzde düşünürsek bir erkeğin örtülü bir bayana açılması mı daha kolaydır yoksa başı açık birine mi? ben örtülü birine kolayca yaklaşabileceklerini düşünmüyorum. bu da örtülü bayanı toplum için bence özgür yapar kendini karşı cinsin gözünde obje olmaktan kurtarır. haksız olabilirim belki ama bu benim görüşüm.

gece 3 te aktif olan yazarlar

gündüzlerini heder etmiş yazardır.

abi ders çalışıyorum ya.

anne ben cool olmak istiyorum

bir çeşit istek.

(bkz: ian somerhalder)

az kullanılan kelimeler

alengirli.

bir dönem fenomen olmuş söylemler

neyin kafası ? tam çıldıracaktım ki azaldılar.

bakımlı makyajlı güzel türbanlı

amacını şaşırmış türbanlıdır.

türban güzel olmak için değil güzellik örtemek için kullanılır. bu amaçla örtülmezse art niyete kurban gider yukarıda görüldüğü gibi.

insan gibi başlık açayım diyen yazar

şu saatte şu anda okuyacak başlık bulamamış yazardır.

yazasi gelmeyen yazar

yazarlık sıfatının gereğini yerine getirmeyen yazardır. yazar yazmadığında yazar olur mu? evet olur. istediği zaman yazar. yazmadığında eksiklik olduğunu düşünürüz.

durun bir dakika. allah yaratmazsa yaratıcı olur mu?

kızlarla alışverişe çıkmak

http://www.son.tv/fotogaleri.asp?kat=10361

yüzde 99 u yalandan müslüman olan ülke

yüzde 99 unun yalandan müslüman olduğu tespitinin yapılma durumu.

üzülerek katılıyorum.

nedenine gelirsek: yıllardır batılılaşma uğruna kendimizden olduk. lan müslümanım diyen, şeriat isteyenden korkuyor. dini öyle bir korku aracı olarak getirmişler ki önümüze, özümüze yabancılaştık farkında olmadan.

üstad necip fazıl 'ın dediği gibi ''islamiyet avrupa'dan gelse müslüman olacaksınız.''

şiir okuyan telefon sapığı

telefon sapıklığına kademe atlatmış kişidir.

aman dikkat telefon sapığına aşık olan bir arkadaşım vardı.

kımız içmeyen türk

içerisinde bulunan alkol sebebiyle dinini ırkına değişmeyen haklı bir türktür.

oğluna araba alamayan fakir köylü baba

babadır baba. oğlan, bineceği arabasını bile babasından bekliyorsa şahısta dikkate alınası bir eksiklik olduğu görüşündeyim.

(bkz: uludağ yazarlarının paraya taptığı gerçeği)

tuvalete düşürülen şeyler

cep telefonudur o cisim.

sözlük yazarlarının yaz tatili planları

ingilizce öğrenmek.

arabası olmayan fakir köylü yobaz yazar

bir yazarın birden fazla sıfatla nitelendirilmiş tanımı.

şöyle bir düşününce arabam yok, zengin değilim, köy doğumluyum, yobaz derken dinde aşırıya gidenden bahsediliyorsa o tür insanlara imreniyorum. henüz yazar oldum.

neden durup dururken beni çekiştiriyorsunuz? şeklinde bir soru yönettiğimde de kezban oluyorum.

kendimi bu kadar ifşa ettim sözlük.

sevgiliye papatya almak

masumane sevimli bir hediye olan papatyanın sevgiliye verilmesi durumu.

daha fazla sözlükvari bir tanım bulamadım.

şahsen para vermese de olur. koparsın gelsin bir tane. daha romantik.