denize gitmek. finale çalışmak. basket oynamak.
sıkıntı kusmak.
yaz okuluna katılmak, sonra ise müthiş bir döküm stajı yapmak.
finale çalışmak. geçememek. bütünlemeye çalşımak.
deli gibi spor yapmak ve blog-site işlerine girmek istiyorum ama ailem zorla tatile götürücek gibi görünüyor.
teşekkür aldığım için babam karne hediyesi olarak bisiklet aldı. bütün yaz bisiklete bineceğim. yehu!

şaka lan şaka. manyak mısın? tatil haram bize. sınavlardan sınavlara, mülakatlardan mülakatlara koştur babam koştur.
(bkz: yaz sicaginda staj yapmak) * *
(bkz: yaz okulu)
dağ tepe yol almak.
antalya'da 10 gün rus dili kursu. *
başkentin göbeğinde tam bir buçuk ay yaz okulu, paha biçilemez. sıcak da kavurunca bir güzel amele yanığı, kollar yarı siyah yarı beyaz.
dağa çıkmak, dağın tepesinde kalmak, dağda yazı geçirmek...
datça'ya kaçmak, şöyle 10-15 gün kafa dinlemek...
Bütün yaz yatabilirim. O derece yordu beni bu sene...
ankara\kızılay da geçirmek.
(bkz: çalışmak çalışmak çalışmak)
edirneye gidip karı kız dadanmak. ben liseli ergenim
yok öyle bir şey.*

o değil de herkes mi tatile gidiyor arkadaş? üzülmeyeyim diye tatil planlarını bir yerden sonra okumadım bile.
her yaz olduğu gibi bu yaz da asfalta yapışır.
sözlük yazarlarının başlığı açana sitem ettiğini üzülerek görüyoruz. Peki ama planlarınız yoksa hayalleriniz de mi yok? onları yazın bari.
tatilimin ilk günü obamayla buluşacağım, ordan paris e gitmeyi planlıyorum eyfel kulesini göreceğiz arkadaşlarla orası senin burası benim alışveriş yapacağız geçen yıl aldığım kıyafetlerden henüz aralarında giymediklerim var ama olsun modası geçmiştir geçen yıl almıştı halen bunu mu giyiyor dedirtmem kendime efendim. sonra yeni zellandaya uğrayacağım asıl tatilim orda dünyanın diğer ucu olsun istedim, sizden ne kadar uzak o kadar iyi ama bir sözlükçü gelir orada bile benim yaz tatili planımın yaz okulu olduğunu bilmeden tatil planı sorar ve muhtemelen yine bu cevapları alır.
o gemi senin bu gemi benim çalışcam. ne kadar güzel bir tatil!
stajı biran önce bitirmek.
istanbul/armutlu'da geçirmek. deniz harika.
(bkz: kazdağları)
(bkz: imece evi)

deniz, güneş, kum, disko, bar, pavyon gibi dejenere tatil düşünmeyenler için. *