bugün

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünde askerleri taşıyan bir sivil minibüs virajı alamayarak şarampole yuvarlanmış. Kazada ölü ve yaralılar olduğu bildiriliyor. Yöre halkı kazada yaralananlara ilk müdahaleyi yaparken, enkaz altında kalan kazazedeler sivil araçlarla hastanelere taşınıyor.

ortada ne polis ne asker ne jandarma, ne de ambulans var. halk kendi çabalarıyla kazaya müdahale ediyor görüldüğü üzere:
http://www.dha.com.tr/dhavideogaleri.asp?vid=353827

elbette halk, "şu askerlere yardım edelim de, bize bir an önce ölsün diye bakan faşistlere cevap olsun" diye yapmıyor bunu.
insani reflekslerini kaybetmedikleri için yapıyorlar.
"kürt" lafı geçince tüyleri ürperenlere kapak olsun bu görüntüler.
türk ve kürt halkları kardeştir. emperyalizm ve faşizm kalleştir.
şırnak halkının insanlığa cevabıdır.
isterse sabahtan akşama bu konuyla ilgili caps li başlık açılsın, yine de nato kafaya anlatılamayacak nato mermer durumudur. boşa uğraşmaya değmez durumdur.

evet, kürtler pisliktir. hadi hepsini kesin.
Şırnak halkının ikiyüzlülüğüdür.

baktılar ki tepkiler yükseliyor napsınlar yaranmaya çalışıyorlar.

bak şırnak halkının gerçek yüzünü göstereyim;
görsel
görsel
aklı sultanahmet de yemlenen güvercinler gibi çalışanların kolayca tav olduğu harekettir. köy minibüsü sanmışlardır onu siz rahat olun. ayrıca etrafta jandarma yokmuşta bilmem nede...tam sosyalist ajitasyon hareketleri bunlar. ben biliyorum o halkın ne denli iki yüzlü olduğunu. askerin bahçesinden su almasına öfkelenip kendini hırpalayanları gördüm gözlerimle.
benim aklıma da türkmen oldukları gelmiştir.