bugün

bugün metrobüse bindim, yanıma bir kız oturdu... hoş, güzel bir kızdı ama abazan durumuna düşmemek için umursamadım pek, çekindim belki. arada bakıyordum ama çok uzun tutmuyordum süresini bakışlarımın...

derken beklemediğim bir anda yüzüme bakıp tebessüm etti ve "ağlar mısınız?" dedi. o an hiç beklemediğim için belki de böyle bir şeyi hafif şaşkın bir şekilde "anlayamadım" dedim.

sorusunu yeniden uyarladı "ağlayabilir misiniz? erkekler genelde ağlayamaz belki ama.. siz ağlayabilenlerden misiniz?"
bu defa kendimden daha emin cevapladım "kaybolana verdiğim değere paralel olarak, evet. ama gözlerden uzak olmalıyım... bu sorgunuzun sebebi nedir peki?"
- sadece merak ettim. benim hayatıma bir şekilde değen tüm erkekler sonunda ağladı da.. kız arkadaşın var mı?
+ hayır yok.
- hiç bir şey eskisi gibi olmasın. temiz bir sayfa açalım. eskiyi tamamen unutalım. aşk meşk konuşmak zorunda da değiliz. sadece konuşsak yeter. ama ağlamak yok. özellikle de ağlatmamaya dikkat etmelisin beni. olur mu?
+ yalan söyleyebilseydim "ağlamayacağım" der ve sizi bir çay içmeye davet ederdim. ama ağladığıma yalnızlığımdan gayrısı şahit olmaz genelde. bunu teyid edebilirim sanırım.
- eminsen kendinden, yağmurda bile dinlerim seni diyorsan başlayalım yeniden...
gülümsedim bu güzel kızın, bu fevkalade teklifine... ama onun da dediği gibi emindim ve bir oyun oynuyordu muhtemelen. cevapladım sonra:
+ böyle bir anda nasıl oluverdi anlamadım ama şanslı bir günümdeyim sanırım.

- belki de hayatının en şanssız günüdür yaşadığın. beni tanıdığına lanet edersin.
+ etmem, eminim. hayatta güzellikler çok sık çıkmıyor karşımıza di mi? eden oldu mu ki hiç sen böyle güveniyorken kendine?
- şu an şüpheye düştün farkındaysan. şüphe her zaman gözyaşı getirir.. burda numaram var ben ineceğim şimdi. eğer emin olursan kendinden ara..

kağıdı uzattı. ve gülümsemesiyle uzaklaştı.

eve gidene kadar bekledim kağıdı açmak için. aklımdaydı oysa tüm gün. hemen aramak huzursuz edecekti beni.kağıdı açtım numarayı heyecanla çevirdim.
"aradığınız numara bu operatöre kayıtlı değ.."

kağıda baktım yeniden yanlış mı çevirdim acaba diyerek. dikkat bakınca alttaki notu gördüm:

"kendi numaramı vermediğim için özür dilerim, ancak..

emin olduğunu sandığında bile gözlerin yanıltacak seni. ne yaptığımı anlayamayacaksın belki hiç. ama emin olmadığın hiç bir yola girme..şüphe gözyaşı getirir.. memnun oldum güzel yolculuk için.."