bugün

bilmiyorum bu durumu yaşayan var mı, ancak aradım başlığı bulamadım. madem yok, ben açayım dedim aminiko.

başlıktan da anlaşılacağı üzere, çölde kutup ayısı level 2 durumudur. otobüs yeni hareket etmiştir. arkadaşınızla hoş beş sohbet ederken, az sonra uyurum yolculuk hemen geçer hayalleri kurarken, ilk sancılar kendini gösterir:

vendetta: erdem benim bokum geldi.
erdem: harbi mi? hangi tür?
vendetta: valla sanırım sıçık türü.

olum böyle önemli bir olaydır işte sıçmak benim için. öyle ki türlere bile ayırmışım. hemen tanımlayayım:

masum kaka türü: ben geldim der, istediğin zaman sıçılmaya hazırım mesajı gönderir. rahatsızlık vermez.

bok türü: karında ağrı yapar, fazla dayanamazsınız. en yakın tuvalete depar at mesajını beyine iletir.

sıçık türü: kalın bağırsağın beynin görevini üstlendiği söz konusu kakamızdır. karnınızın sancısından dudakları kemirirsiniz.

ki benim sevgilimle aramda şu diyalog da yaşanmıştır:

vendetta: aşkımmmm, gazete nerede yaaa? sigaramı da getirir misin?
sevgili: offf, yine mi yaaa?
vendetta: her gün düzenli olarak 2 defa. biraz çabuk olur musun?
sevgili: beni bu konuda aldattığını düşünüyorum. ilişkimizin başında bilmeliydim. al, gazeten ve sigaran. söylemeyi unuttun ama bu da kibrit.
vendetta: kontrol edelim. gazete, okunmamış şekilde, tam istediğim gibi. sigara, kibrit. telefonlarım çalarsa...
sevgili: biliyorum, markete gittin.
vendetta: ver o zaman bir öpücük, yarım saate görüşürüz.
sevgili: sıçma işini şenliğe döndüren tek insan sensindir heralde.

benim için sıçmak bu kadar önemli bir eylemken, yolculukta kakanın gelmesi... gazete ve sigaradan geçtim, zaten temiz olmayan bir ortamda böyle bir eylemi yapmak... normal bir sıçma süresi temiz ve klozetli tür tuvaletlerde bile yarım saatken, 25 dakika da sıçabilmek...

otobüsün mola vermesine 3 saat olduğundan önlemler düşünülür. uyumak mümkün değildir. pişmanlıklar akla gelir:

vendetta: erdem amk. bilmediğimiz yerden tavuk yedirdin bana. offf.
erdem: kanka ben sana burdan yeme, börgır kink ye temizce dedim. sen inatla ordan yedin.
vendetta: uçağa binelim dedim, ona niye zırtladın amk?
erdem: olum sikerim, kakanı ben mi getirdim amk? uçağa binelim diye ben dedim, senin götün yemedi.
vendetta: olum boyink firması düşmeyen uçak icat edene kadar ben uçağa binmem.

dayanılacak güç kalmamıştır. muavin çağrılır, en yakın yerleşim yerinde otobüsten inilir. ibadete gelince yavaş yavaş yürüyen ayaklar, cami tuvaletine mümkün olan en hızlı deparı atar. ishal olmuş bünye rahatlatılır. bir daha yolculuk öncesi bilinmeyen yerlerden yemek yememeye and içilir, yolculuğa devam edilir.
bilinmedik bir şehire bir iz bırakılacağının habercisidir.
bir galatasaraylı için heyecan vericidir.
Muavine tuvaletin geldiğinin söylendiği hadisedir. Eğer şöför insaflıysa en yakın petrole bırakır sizi. Otobüsten inmişsiniz tek başınıza kendinizden geçmiş bir şekilde. Meraklılar hemen cama gider nereye gidiyor bu derler. Siz hafif koşma hafif yürüme edasıyla petrol tuvaletine girersiniz. Tam rahatlayacağınızı düşünürken tuvalete girip kabine bir bakarsınız ki gördüğünüz şey sizi darmadağın eder. Evet doğru tahmin ettiniz kurbanımızın gördüğü şey kabinde tuvalet kağıdının yokluğudur.
Yuruyerek ya da ucakla yapiliyorsa bu yolculug sikinti yok, treni de eklemek lazim tabi bunlara.