bugün

ayrıca profillerine bakıldığında şaşkınlıktan küçük dilini yutabiliyordur insan. vay be adam harbiden kaliteli dinleyici dersin içinden. ama nerden bileceksinki onca şarkıyı 'copy-paste' yaparak bir metal sitesinden aldığını. hatta bununla yetinmeyip de aralara tek tek virgül koyan şahıstır.
Yonja'da yaptığım araştırma ve gözlemlerime göre;
Her 100 kişiden 90'ı çakma, sadece 10'u adam gibi metal dinleyicisi. Evet şimdi de %90'u çakma olduklarını anlamak için önce bir tipine bakalım;
Evet bildiğimiz gibi siyah siyah giysiler, duvarda tokio hotel, linkin park vs. posterleri, cort elektro gitar, ters yıldız vs. şeyler şimdi bu çakma arkadaşımız dinlediği gruplara hep beraber göz atalım;

Evanescence, Dimmu Borgir, Hayko Cepkin, My Chemical Romance, Metallica, Queen, Sagopa kajmer, zakkum, dark tranquillity, burzum, mayhem, ceza, tokio hotel, linkin park.

Şimdi soruyorum ben böyle tiplere; ya kardeşim siz kopya mısınız? Sizi fotokopi ile kopyalayan mı oldu ya da beyinlerinize çip gibi birşey mi yerleştirildi? gerçekten ciddi ciddi soruyorum, bu metal merakı nedir? Herkes metalci olmak zorunda mı? Tabii ki hayır. Tamam size dinlemeyin diyen yok ama bir grubun 2-3 parçasını dinleyip "ben bu grubu dinliyorum ben şuyum buyum" demeye ne gerek var ya da kılıklara girmek var? Amacınız ne yani söyler misiniz? Bu entry'i inanın aradım da girdim yoksa ben başlık açacaktım çünkü bahsettiğim gibi 100 profile baktım 90'ı özenti. Türk Gençliği ne olmuş dedim ya tiplere baksan zibidi, satanist vs. dersin ama içine baksan metal'in m'sini bile bilmezler. Buradan sesleniyorum metal müzik tiple değil hissedilerek dinlenir...
Aslında daha çok belirtmek istediğim konular vardı bu konu hakkında ancak değmez sizin gibi fotokopi insanlarına.

(bkz: Yazık)