bugün

evet arkadaşlarım; kendisini yobaz ve şakirt olarak niteleyen kesimin çoğunluğu homofobiyi hastalık değil; tercih meselesi olarak görüyor. Gerici ya bunlar, dinci ya, pek seviyorlar böyle eş cinsellik gibi insancıl olan konuları illa yargılayıp yerecekler.

herneyse; şimdi biliyorsunuz yabancı kaynaklı bir sitede dünyadaki eşcinsel liderler diye bir liste yayınlandı ve bu listede fethullah gülen'in ismi de yer alıyor; bu listeyi gören, bizim tercih meselesi diyen yobaz ve şakirt kesim, belçika'ya ne hakaretler edip, ne kötü sözler sarfedip, feci bir şekilde deliye döndüler.

dikkat dananın kuyruğu kopuyor!!! şimdi sorarım; ulan tercih meselesiydi ne oldu? lideriniz eş cinsel olduğu iddia ediliyor. Ya doğruysa kazıklara oturmuş olmayacak mısınız? Sonra birden şakirtizmin en önemli felsefesi hoşgörüye geri dönmek zorunda kalmayacak mısınız?

şimdi; ben homofobiyi bir hastalık olarak gören bir kişiyim ki sadece ben de değil tüm tıp camiası da bunu böyle kabul ediyor. "eş cinselliği hastalık olarak gören insanlar"dan farklı olarak. homofobik olana anca bu şekilde saygı duyarım, öyle benim tercihim diyene açıkçası saygı duymuyorum. Gidip tedavi olması lazım.

lakin koşulsuz saygı duyan insanlarda inanlar da emin olun samimiyetsiz, eğer gerçekten samimi olsalar idi fethullah gülen'e eş cinsel denildiğinde, en azından; sanmıyorum ama öyle olsa dahi hoşgörü gösteririm demelerini beklerdim. hani nerede hoşgörü?