bugün

herşeyden önce saçmadır efendim, "ay ben yerli dize izlememkieaaaa" diye böğüren insanlar varken, dizilerin bu kadar reyting aldığı bilinmez, öğrenilemez. Çok iyi kurgulanmış türk dizileri vardır. izlerken gülmekten karnınızın ağrıdığı sit com lar vardır. Fakat tek suçları yerli yapım olmasıdır.

+Hasan napıyosooon sen ezel izliyosooon?!!

-Yok, yok dizi magazini o...

+Ayrılıyoroooooz!
(bkz: baba ben büyüyünce coolluk olacam)
(bkz: yabancı dizi izlemeyi coolluk sanmak)
yabancı dizi de olsa, yerli dizi de olsa dizi dizidir. coolluk olmaz diziyle. anca sanrıda kalır dizi izleyerek cooll olmak.
genel olarak yerli dizi izlemeyenlere hak veriyorum.**ancak bunun cool olmakla bir alakası yok tabi. hak vermemin sebebi ise özetle çoğu türk yapımı dizinin çekim, konu, ayrıntı, gerçeklik gibi konularda vasatın altında olmasıdır. yani şimdi " criminal minds" izleyen bir insan oturup da " kanıt" adlı boktan diziyi neden izlesin? ya tamam özenti bir iş yapıyorsunuz ama bari iyi yapın. yakında chuck'ı da türk çakısı olarak uyarlarlarsa hiç şaşırmam.
starbucks'a gittiğinde cool olduğnu sanmakla pek farkı yoktur.
(bkz: coola coolluk edene yazıklar olsun)
-küçük sırlar yine bomba bitti. izledin mi?
-ay sen çakma gossip girl'ümü izledin,yok artık! çok kalitesizsin, git orjinalini izle kızaam. çakma o çakma! Benim gibi cool ol biraz.
(bkz: coolluk kuvvetleri göreve)