bugün

Böyle varya ıslak sopayla yer misin yemez misin?
Dinsiz sen misin mk!?

Evet
--spoiler--
dinsiz sen misin mk!?
--spoiler--
yok be... eskiden olsa ucuz oldugu icin derdim, simdi avrupadan pahali.... Denizi desen deniz degil, yesili desen neredeyse yok. kirosundan, hanzosundan, yobazindan, arapindan bahsetmiyorum bile. su an turkiye'nin dogup buyudugumuz yer olmasi disinda hicbir kiymeti bilinecek yani yok.
Sen yeşil olmayan neler yaşadın asko ya. Al iste yine uzuldum.

Evet
--spoiler--
sen yeşil olmayan neler yaşadın asko ya. al iste yine uzuldum.
--spoiler--

tatil yeriyse mevzu, sen bi taylanda, bi filipinlere vs. gitte yesil nasil olurmus gor.
Buyuk sehir diyorsanda moskovayi bir gor, yesil sehir nasil olurmus anlarsin.
Filipinler güzel. Ama Türkiye m başka. Vatan aşkı, bayrak aşkı gibisi var mı be?!

Her yerde soysuz var.

Evet
kime dediğine göre haklılığı değişir.
en az 6-7bin dolar aylık geliri olan birine söylüyorsa adam haklı. değilse ağzına kürekle vurmaktan çekinmeyiniz.
Dinsiz haklı isyanında.
yerli ve milli gurbetçidir. onlar alaman gevurlarının fransız gevurlarının ingiliz gevurlarının arasında neler çekiyorlar anlayamazsınız. her ay ( çalışmasalar bile ) 2-3 bin eurocuk ile geçinmeye çalışıyorlar. canları mercedese bmv ye binmek istediği zaman 2-3 aylık mayışlarını feda etmeleri gerekiyor ki arabayı alabilsinler. hafta sonu tatillerinde avrupada herhangi bir ülkeye giderlerken ne kadar zorlanıyorlar trene bin ülke değiştir falan. hastalandıkları zaman buradaki gibi 2 ay sonrasına randevu diye bir şey yok yani kendi kendilerine iyileşip vücutlarının bizimki gibi her türlü hastalığa mikroba virüse direnç kazanma imkanları yok. adamlara ertesi güne randevu veriliyor hep anında tedavi tedavi tedavi bizim gibi bağışıklık kazanamıyorlar.

siz burada cenneti yaşıyorsunuz onlar orada ölmeden cehennemi yaşıyorlar. ne zaman bir gurbetçi görsem gözlerim yaşarıyor keşke onların ülkelerinde de 10 ar milyon suriyeli ile afgan ile bir arada yaşayıp din kardeşliklerini pekiştirebilseler bizim gibi. adamlar bizim sahip olduğumuz nelerden mahkumlar 2 dakika oturun da bir düşünün biraz empati be kardeşim..
ulan şu memlekette uzakta olan ne kadar varsa hepsi kıymeti harbiyesini anlaşmış bir tek biz içerisinde cefa çekenler nankörüz bunlara kalsa.
dönsün o. çocuğu kıymet biliyorsa.
tanım: a.koduğumun ılık götlü, cahil ve görgüsüz gurbetçisidir.
böyle eğlenceli ülkenin kıymetini yurt dışına çıkınca arıyor tabi...
avrupa'da en az 10 yıl hapis yatacağın suçlarda tutuksuz yargılamam üzerine serbest kalırsın. en az 20 yıl dışarı çıkamayacağın suçlarda 2-3 yıl sonra dışardasın. silah uyuşturucu terör vs suçlardan aransan üste öpücük versen bırak vatandaşlık almayı turist olarak bile giremeyenin ülkeler düşünülürse bizde el üstünde tutulursun.
bırak kültürü bilmeyi yasayı hukuku özümsemeyi, bir kelime bile Türkçe bilmeyene vatandaşlık veriyoruz, avrupa'da öyle mi? en az a2 seviyesinde dil ve kültür istiyorlar.
hele ki hırsızlık yolsuzluk rüşvet görevi kötüye kullanma kadın şiddeti taciz tecavüz çocuk istismarı vs suçlar akla gelirse...
bu ülkenin kıymetini bizim gibi vatan hainleri(!) bilmez.
Demiyorum. Iyi ki yurtdisinda dogdum, iyi ki Turkiye’de yasamiyorum.
"kıymetini biliyoruz, siz de yaşadığınız ülkenin değerini bilin." diye cevap verilebilecek bir söz.
Vatansızlar.
kurulu düzeni olan gurbetçidir...