bugün

biz bugün ölen 35 kaçakçıyı değil, öldürülen onlarca tsk mensubunu konuşuyor olurduk. pkk "zafer"lerine bir yenisini daha katmış, tsk ise bir kez daha göz göre göre gelen saldırıyı görmememiş, bir ihmale daha imza atmış olurdu.

evet devlet daha dikkatli davranabilir, istihbaratı aha iyi sağlayabilirdi, belki. ama yukarıda yazılan ihtimal gerçekleşseydi, siz ordunun ve hükümeti başındaki insanların ne kadar zor duruma düşebileceğini düşünüyor musunuz?

35 kişinin birden sınıra yaklaştığı istihbaratı geliyor, siz bir şey yapmıyorsunuz ve o adamlar onlarca askeri yine öldürüyor.

sonuç? artık pkk'nın oradaki varlığının, 30 yıldır yaşananlardan başka bir de bu tip güç durumlar yarattığının kürtler tarafından da takdir edilmesi gerektiğidir.

kimse bir ülkede bir grup insanın silahlarıyla her an birilerini öldürebilme ihtimalinin yarattığı otoritesizliği değil de, sadece devletin neden daha iyi istibarat sağlayamadığını konuşuyor. neden tsk operasyon düzenlemek zorunda kalıyor bir kişi sormuyor.

pkk yoksa uçak da yok, hava saldırısı da, ölümler de... ölenlere alah'tan rahmet, bu gerçekleri hiç görmeyenlere de birazcık insaf duygusu temenni ediyorum.
(bkz: farzı mahal)
http://galeri.uludagsozlu...5%9F-olsayd%C4%B1-208057/
bu görselden sonra hiç şaşırmazdım heralde. iyi olmuş demek istemiyorum ama "sen kimin devletinde, kimin bayrağını tabutuna sarıyorsun lan?" demeden de edemiyor insan.
varsayım söz konusudur. varsayımla iş yapan orduda da devlette de yanlış giden bir şeyler var demektir.
dağlıca-aktütün-hantepe-çukurca vs.... son 2-3 yıl içindeki bütün büyük pkk saldırılarının katırlarla taşınan mühimmatlarla yapıldığı ve her seferinde haklı olarak tsk'ya özellikle istihbarat geldiği halde ihmalde bulunduğu eleştirilerinin yöneltildiği düşünülürse, varsayım olmayıp defalarca gerçekleştiği anlaşılabilir bir durumdur.
herkesin kendine sorması gereken soru. düşünün pkk kaç kere teçhizat taşıyan konvoylarımıza saldırıda bulundu, buna tepki gösterenler o zaman neden ağızlarını açamadı acaba?
(bkz: remember remember the 18 of october).