bugün

zordur be sözlük, ondan sevgili olmaz ya. uzaklarda sevilen kişidir o.
yaşattığı acılar dolayısıyla "uzakta ilişki mi? bir daha tövbe" demeyi öğreten sevgilidir.
gidenler gelmek için giderler kelimesini anlayabilen sevgilidir.
şöyle düşünün,

Show My PC, teamviewer vs. programlarla uzak masaüstü bağlantısı yoluyla başka bir bilgisayara bağlanırsınız. ve karşıdaki istediği müddetçe onla bazı şeyleri paylaşırsınız. o her şeyi yapmanızı istese de elinizden bir şey gelmez.

ve o isteyince power tuşuna basar ve siz öylece kalırsınız.

budur uzaktaki sevgili...
kavuşma günü sizin için hüzün ,mutluluk ,özlem ve aşk kokan kişidir.
hayatınızın en büyük tecrübesidir.
insanın amı götü dağıtmasının yegane sebebidir kanımca. zamanı paylaşamamanın getirdiği huzursuzluk insanı içten içten kemirir. dışarı da yansır elbette bunun sonuçları. olaylara, insanlara tahammül etmek git gide zorlaşır. zordur. üstesinden gelmek de, ümitle beklemek de, saygı ve sevgi görüp göstermek de.. muhtemelen bir gün elden kayıp gider.. geriye smsleri ve mailleri kalır.
özlenen sevgilidir beklenen sevgilidir.
kaldım şehirlerde sen bana kızma.
hep haber edemezsem moralini bozma.
alcam o yerlerden sana mor yazmaaaa.
bazen yakınlar uzak olur...
*çileden çıkarır.
*çok özlenir.
*dokunulmazdır.
*merak edilendir.
senin yokluğunu sana çaktırmadan başkasıyla gideren sevgilidir. tabi herkezin ihtiyacları var.

bahaneler de hazır.
-telefonun şarjı bitti.
-dersteydim.
-uyuyordum.

çoğaltılabilir. uzaktaki sevgili gereksizdir.
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
içimi seninle ısıtıyorum.

Ağaçlar sonbahara hazırlanıyor
Bu şehir o eski istanbul mudur
Karanlıkta bulutlar parçalanıyor
Sokak lambaları birden yanıyor
Kaldırımlarda yağmur kokusu
Ben sana mecburum sen yoksun.

Sevmek kimi zaman rezilce korkuludur
insan bir akşam üstü ansızın yorulur
Tutsak ustura ağzında yaşamaktan
Kimi zaman ellerini kırar tutkusu
Bir kaç hayat çıkarır yaşamasından
Hangi kapıyı çalsa kimi zaman
Arkasında yalnızlığın hınzır uğultusu

Fatih'te yoksul bir gramofon çalıyor
Eski zamanlardan bir cuma çalıyor
Durup köşe başında deliksiz dinlesem
Sana kullanılmamış bir gök getirsem
Haftalar ellerimde ufalanıyor
Ne yapsam ne tutsam nereye gitsem
Ben sana mecburum sen yoksun.

Belki haziran da mavi benekli çocuksun
Ah seni bilmiyor kimseler bilmiyor
Bir şilep sızıyor ıssız gözlerinden
Belki Yeşilköy'de uçağa biniyorsun
Bütün ıslanmışsın tüylerin ürperiyor
Belki körsün kırılmışsın telaş içindesin
Kötü rüzgar saçlarını götürüyor.
özlenen sevgili,görülmeyen sevgili ve aşkın bazen kabardığı sevgilidir.
yanı başındaki sevgilinin kıymetini bildirir.
eğer güven sorunu yoksa olgun bir ilişkiye sahip olan sevgilidir.
Her an yanında olmakla kazanılan bir güven değildir bahsi geçen. gönülden, kalpten taaa derinlerden. telefonda duyduğunuz iki çift laftan başka bir çarenin olmadığı bilincindeyse eğer iki sevgili, telefonu kapattıktan sonra "acaba" kelimesi geçmiyorsa kafadan, buluşulacak gün, sevdiğinin kokusu, o güzel gözleriyse özlenen, saatlere sığdırılacaksa bütün özlem, kaybolur gider o yollar aranızda kurduğunuz gönül köprüsünün altında, keşkeleri bırakıp bir kenara daha somut yaşarsınız her anı ve o geldiği an durur zaman. Gördüğünüz an onu uzaklığın size hayatta başka hiçbirşeyin öğretemeyeceği gerçekleri, insanların evliliklerini bitirdikleri sebeplerin anlamsızlığını siz daha evlenmeden anlarsınız. Kimse gibi yaşamazsınız hiçbirşeyi, kimseye benzemez sizin sevginiz. O kadar büyük, o kadar olgun, o kadar derinden, içten, samimidir ki hayalini kurduğunuz mutluluğun bundan daha fazlası olamayacağını anlarsınız, doya doya yaşarsınız en yüce aşkı...
özlenen sevgilidir. sabah her uyanışında gözlerin arar onu. sesini duymak istersin, tatlı gülüşünü... hatta uykulu uykulu komik hareketleri gelir aklına. keşkeler zinciri başlar yine her zamanki gibi... keşke burada olsaydı, keşke orada olsaydım dediğiniz cümleler. bitmez tabi! hep düşünürsünüz. kendi işlerinize yoğunlaşmaya çalışsanız da gelen bir mesaj yine alt üst eder olayı. onsuz yapamayacağınızı anlarsınız. ne kadar kavga da etseniz, birbirinizi de kırsanız yokluğunu hissedersiniz içinde. yanına gitmek istersiniz. kilometrelerce uzaklık size koymaz. yeter ki yanında olunsun... hiçbirşeye acımazsınız ve düşünmezsiniz. yanına gidip uzaktan görmek bile yeterli diye düşünürsünüz. ama yapamazsınız. iş, aile, okul vs. herkesin kendine göre nedenleri vardır. gidemezsiniz işte ya! olmaz! iş bu anlarda içinizdeki acının sebebidir özlenen sevgili. uzaktadır! size o ana kadar hiçbirşeyin olmadığı kadar uzakta...
her daim beklenen ama hiç gelmeyendir. buna rağmen "sevgili" sıfatına nail olması yine gelmemesiyle ilintilidir. zaten gelse, sevgililikten aforoz edilir.
hani nerde?

(bkz: yok öyle birisi)
güne her uyanışta insanın boğazında düğüm oluşmasına sebep olandır.
özlemle özdeşleştirilmiştir. kalbin en derinlerinde duyumsanandır. bir mesaj, bir telefon görüşmesinin kıymetini arttırandır.
gittiği zaman, görülemediğinden, konuşulamadığından acısı ayrı bir koyandır ayrıca. *
"gözden ırak olan gönülden de ırak olur." atasözünün sınandığı durumdur. en ufak bir iletişim kesikliğinde onu kaybettiğinizi sanırsınız. gittiği uzak diyarlarda başka bir sevgili bulup bulmadığı konusunda tereddütleriniz vardır. kimsilir belki de eminsinizdir ama canınız acımasın diye kendinize bile itiraf etmiyorsunuzdur.
sonradan yakınlaşacak olan sevgilidir.uzak olmanın pek çok iyi yanı vardır.kantinde görüp yanındaki kim diyemez,deli gibi özlersin görüşünce de gözün bişey görmez.fakat aklı hep sende kalır.işte burda teknoloji devreye girer.mesaj,aramalar.ya avea kazanır ya avea.helal olsun.(masal saolasın)
gözün görmediği ama yüreğin hissettiği yardır. yüreğindeki acıları, öfkeleri, küskünlükleri aradaki kilometrelere inat hissedersin. haykırışlarına, çığlıklarına ses veremesen de aslında hep onunlasındır. belki günlerce arayamaz, sesini duyamazsın, için özlemin ateşiyle yandıkça yanar, gözyaşların içindeki yangını söndüremese de uzaktaki sevgilin aldığın nefes kadar yakındadır aslında...
teknolojiyi birkez daha sevdirir size.
olmak istenen tek yer onun yanı,olmak istenen zaman onunla geçirilen zamandır.telefon konuşmaları özlemi azaltmaz daha da artırır daha da depreştirir özlemi.sevgisi sağlam olanlar için bu özlem güzel de olabilir zira insan dışarıdan uzaktan bakabilince sevdiğine onun gününü ne kadar doldurduğunu onsuz zamanların ne kadar boş ,anlamsız olduğunu ,iki tatlı sözüne ,sevgi dolu gözlerine duyduğun muhtaçlığını anlar insanoğlu.gözlerindeki pırıltı tanrıya inancı artırandır zira sevgili ,ona dokunamamak öpememek koklayamamak da sabır taşını bile çatlatsa da ''beklemek güzeldir beklenen güzeller güzeli ise''.