bugün

uyu be güzel kardeşim. bak uyumadığın için vücudun fazladan mesai yapıyor. yazıktır günahtır. hani kendine acımıyorsan vücuduna acı.bak şimdi sen uyumadın ve fazladan enerji harcıyorsun. elektrikten tut yiyip içmeye kadar herşeyeden biraz fazla harcıyorsun. adaletsiz bir dünya düzeni yaratıyorsun. aç kalan insanları düşün. su sıkıntısı çeken insanları düşün. uyursan dünya için daha az harcama yapacaksın ve cevreni kirletmeyeceksin en önemliside bedenin dinlenecek ve belkide güzel bir rüya göreceksin ve hayatın değişecek. ne bileyim içinde biraz insaniyet olsun ya. şimdi allah rızası için yat zıbar!
yaptığı aktiviteyi uykuya tercih eden.
o tatli uyku halinden zevk alan insandır.
Bir şey bekleyen insandır. Bir haber, bir sürpriz... Yatağa mutlu,huzurlu girmek istiyordur.
yatağa yatınca nefes almakta zorlanan insandır. yatakta bir o tarafa bir bu tarafa döndükten sonra kafasının altına iki yastık koyarak rahat etmeye çalışır. hatta hava soğuk olsa bile camı pencereyi açar.

(bkz: rahat nefes alabilmenin verdiği mutluluk)
birisini düşünüyordur. uykuya dalmadan önce sevgilinin gördüğü son yüz kendi yüzü olmadığı için kıskançlık krizine giriyordur.*
Finali vardir,
projesi vardir,
saat farkindan dolayi uyumuyordur, ailesiyle konusmak icin.
calismayi sabaha karsi bitirmistir ve uyursa gozleri aciyacagi icin uyumuyordur.

uyuyamamak degil benimki, uyumamak. uyuyacak bir an bulursam elbette degerlendirirdim bunu, amma velakin yok.
Bir sürpriz olsa güzel olurdu aslında uyumaması.
Uyutmuyorlar ben ne yapayım.
o gün fazla sigara içtiğimde başıma gelen olay.
fazla uykunun çok gereksiz bir eylem olduğunu bilen insandır.

(bkz: uykunun bir zaman kaybı olduğu gerçeği)
ikinci öğretimdir. sabah da erken kalkacak bir nedeni olmadığı ve kaçta yatarsa yatsın 12 den önce kalkmayacağını bildiği için uyumaz. sabah zaten kalkmıyoruz kömüş gibi uyumanın alemi yok bari geceleri uyumayalım diye insandır.
Dişlerini fircalamaya useniyordur.
Benimdir. Çünkü bok var.
o işte tam olarak benimdir. uyku müzikleri rezene falan içiyorum ama yine de uyuyamıyorum. en zoru da esniyorsun ağzın yırtılaacak gibi ama uyuyamıyorsun ya işte o an berbatt.