bugün

günlük 600-700 yazarın online olduğu sözlükte hiçbir proje organize edilmiyor. yazarlar haricinde, yüzlerce okuyucusu olan sözlüğün, toplanıp bir konuda örgütlenmesinin gerektiğini düşünüyorum. yaratıcı fikirleri olan arkadaşlarımız, fikirlerini, projelerini bize sunsa ve bizde onları desteklesek, bir araya gelerek birşeyler yapsak, hemde birilerine faydamız dokunsa fena mı, olur?

sözlükte yazar olmak sadece entry kasmak değildir, hepimizin uzman olduğu bir konu var(illaki vardır) elimizdeki bu güce rağmen sadece hala söyleniyorsak, gerçekten birşeyler eksik demektir.

büyük işlerin altına girmemize de, gerek yok küçük şeyler ile diğer insanları mutlu edebiliriz, kitap toplamak, kurumları ziyaret etmek gibi basit şeylerde yapabiliriz, bu bizim içinde, diğer insanlar içinde iyi olur diye düşünüyorum. sözlüğünde tanıtımı yapılmış olur bir yerde. diğer sözlüklerin çalışmalarını yorumlamak yerine, bir şeyler için uğraşmak paslanmamızıda önler.
çeşitli okulların kütüphanelerine kitap kampanyası yapıyor.

hakkı yenilmesin.
incisözlük bile huzurevi ziyareti yaptı, biz armut muyuz? diye özeleştri yaptıran, sitem ettiren olay.
üzücü bir durumdur. ama bir hareketin başlangıcı olabilir, ne dersiniz?
Yukarıda önerilen tüm aktiviteler bireysel olarak yapılabilir ve yapılmalı da, ama illede örgütlenelim diyorsan "Parti kur canım kardeşim iktidar da olursun" denilir. Zira burada amaç birileri için bir şey yapmak değil, sözlüğü tanıtmak olur ki, bu kadar ıkınma bünyeye zarar.
olumlu bir hareket beklerken aldığımız eleştirilerden sonra toplu bir organizsyon olamayacağına bende inandım malesef. umutlarımız tükensede, azınlıkta olsa aramızda yardım sever yazarların olduğuna inanmak istiyorum. içinde yardım etme düşüncesi olan kişilerin, oturdukları yerde gereksiz eleştiri düzenleri takmamalarını rica ediyorum.

ben eksiği olan, okulların ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş bir kaç site buldum. alttaki başlıkta bunları topladım. bireysel olarak ihtiyacı olan okullara yardımcı olmak isteyen arkadaşlar, ilgilenebilir.bunun dışında bir fikri, projesi olan arkadaşlarımız varsa, bunu bize sunsunlar içimizdeki, üşengeç ve çok bilmiş, eleştiri profesörlerini utandıracağımızı düşünüyorum.

(bkz: kitap yardımı bekleyen okullar)
büyük bir eksikliktir. terliklerimle gelsem sana gibi saçma zirveler yerine şöyle toplanıp, darülacezeye gidelim mi zirveleri düzenlesek, lösemilere gitsek ne olur sanki.
Dogru bir görüştür... Uludağ sözlük sosyal anlamada bir ekşi hatta bir inci bile değildir.