bugün

sürekli sevişme, seks, karı, kız gibi başlıkların ve tanımların yoğun şekilde yazılmasından şüphelenip araştırmaya koyulan yazarın karşılaştığı korkunç durum akabinde söylediği hayret cümlesi.

içten bir ses, "lan bunlar sivilcelidir birde, irinli irinli, ııyyhh" diye tiskinti de uyandırır ki uykular kaçar.
Genelde tüm sözlüklerde görülen durumdur.

Yanlış anlaşılmasın, kimseyi kırmak, aşağı görmek ...vs düşüncesinde değilim. Ben de ergen oldum, ben de ergenliğin yol açtığı o sıkıntılı durumda çokça bulundum ve rolümün hakkını fazlasıyla verdim. Ama tüm internet sözlüklerinde, kuruluş amacına tamamen ters, fazlasıyla cinsel,fanatik politik ve dini yorumlar, saçma tartışmalar,iktidar mücadeleleri, içi boş başlıklar,düzenli ve düzeysiz kavgalar var ve internet sözlükleri artık, insanların bilgiye ve bilgiye dayalı yoruma ihtiyaç duyduklarında başvurduğu kaynaklar olmaktan çok, ıvır zıvır başlıkların açıldığı, envai çeşit geyiğin döndüğü yüzeysel forum siteleri gibi oldular.

kişisel kanaatim, yine de Uludağ Sözlüğün, tüm sözlük siteleri içinde en temiz ve düzeyli olanı olduğudur.Umarım ileride, sözlük olma kimliğine daha çok sahip çıkar ve değerli bilgi ve fikirlerin olduğu bir yer olarak kalmaya devam eder.
(bkz: okulların tatil olması sonucu sözlük başlıkları)
uludağ sözlüğün imla ve yazıma önem vermesi diğer sözlüklere göre iyi fakat ergenler de yok değil hani.