bugün

belize devletinin bayrağıyla taşak geçilmesinin ardından belizenin verdiği notanın işe yaramaması sonucu her iki tarafında kılıçlarını çekmelerinden mütevelli hadise.
dalgası büyük olan belizeliler'in sözlük yazarlarını telef etmesiyle son bulacak savaştır.
iki denk kuvvetin savaşı olucaktır.
devlet-i al-i uludağ'in devletlu ve sevketlu ve bagdat kalası fatihi padisahı zall gazinin gönderdiği elcinin bahtsız zübük paşanin bedensiz kellesinin aps marifeti gelmesi ile cikmasi artik kacinilmaz olan savastir.

(bkz: belize akıllı olsun akıllı)
(bkz: bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik)
iktidarsiz jigolo savaşa mutluluk cubuklarıyla, eşşağan ala gazuğu gazoz kapaklarıyla, galapagoslu iguana galapagos ahalisiyle, hatun kaldirma kuvveti kaldırdığı hatunlarıyla, keskin sirke zarar görmüş küpüyle,
narpiz cigneyen yilki ati süvari birliğiyle, yoga yapan mistiq kedi buda heykelleriyle, yagmurda ıslanan kedi yavrusu pençeleriyle katılacığını açıklamıştır.

not: muhalifler de savaşa karşı sol frame' i düzenlemiştir.
(bkz: belize meydan muharebesi)
yeteri kadar beslenememis belizelilerden korkulmaması gereken savas.
son duyumlarıma gore silahsız olucakmıs?!?
esige gul doktum, belize'liler boyunlarina kolye yaptilar. kalanlari da bizim atlar yedi. isparta'lilar acele gul gonderin esige dokecem yine. savas sevmem ben, o savasin esigini gulle donatacagim azmettim, tutmayin. bir belize'li dunyaya bedeldir, bir turk de dunyaya bedeldir. 1=1 ise hayat guzeldir, savas kotudur. belize'nin yollari tastan, sen cikardin beni bastan. turk'um, dogruyum, caliskanim vazifem herkesi sevmek, saymak, belize'lilerle esikte tavla oynamak.
sözlügün kapasına beni baglayın.
sözlük yazarlarından daha fazla nüfusa sahip olsa da yazarların enerjikliği ve de cevvaliliği karşısında belize devletinin mağlup olacağı durum.