bugün

iki gün kadar çaylak kalıdığım süre zarfı içerisinde farkına vardığım his. (bu bir tanımdır ve subjektif olma potansiyeli vardır!)

belki ekşi gibi ilk değil, belki ekşi kadar popüler değil, belki inci kadar fütursuz ve küfürbaz değil ama yinede buraya ait olmaktan mutluyum. her sözlük kadar troll sayımız var, her sözlük kadar edepsiz yazarımız var, her sözlük kadar sözlük sahibimizin para kazanma hırsı var. karşıt görüşlere sahip yeterince yazar sayımız var, allah ile atatürk arasında saçma bir rekabet sağlayabilme yeteneğimiz var, kutsal sayılan şeylere laf edip birbirini tahrik eden yazar sayımızda yeterli, eğlenmek için gelen yazarımızda var bilgi paylaşmak için gelen yazarımızda, kimimiz sadece yazarken kimimiz sadece okumakla yetiniyor, ortak zevklerimiz olduğu gibi karşıt zevklerimiz de var, kısacası kozmopolit kocaman bir şehir gibiyiz.

içimizde bir çok etnik gruptan yazar var, faşist var sosyalist var ,emperyalist var komünist var, sosyal demokrat var merkez sağ var, radikal dinci var kemalist var, power ranger var ulu var, kojiro hyuga var asgari ücret var, hepimizin buradan aldıkları var verdikleri var. her sözlükte olduğu kadar adaletsizlik var, kısmı demokrasi var, istatistiklerimiz var duygularımız var,bu kadar fazla şeyin olduğu bir yeri sevmemek için nedende var ama ben seçimimi sevmekten yana kullanıyorum. bir yere ait olma duygusu taşıyan yazar arkadaşlarımla burayı paylaşmaktan da oldukça mutluyum.

bir birimize saygımızı kaybetmediğimiz sürece.*
zavallı stereotyping insanlarının yorumları olmadığında, daha çok seveceğimdir.

"ah 6saraylılar" , "ah ibne FBliler" gibi. misal.
ben de her kayak yaptığımda mutlaka bi şiir karalarım.

(bkz: seviyorum canım uludağ da yazmayı)

dolarahahaha.
çünkü sözlük formatı yok.

(bkz: formatsikenoğulları beyliği)