bugün

kürtçesi şup şup şubip şubappa şubişubi şubappadır
youtube'da denk geldiğim bir yorum.

devamında ise ''barbar türkler sektirin gedin mungulistana!'' yazmakta idi.
(bkz: o zaman neden Türkiye)
(bkz: hadi bize gidelim)
(bkz: ben hakimim masum bey)
saçma önermedir. türkiye ne türklere ne de kürtlere ait değildir.
bak bakayım çaktırmadan.

http://www.itusozluk.com/...732e3223749/nah+i%FEareti
"kürdistan kürtlerindir" denmesi kimi milliyetçilerimiz için reva olan ifade. o zaman ne diye çıkıp "bölücülük yapıyorlar re rö rö!" diye bağırırsınız a abidikler!

türkiye türklerindir ifadesinin devamı olan onlarca ifadeden birisi ayrıca. tekini seçmek yerine tümünü kucaklayın, tümünü:

türkiye ermenilerindir.
türkiye eşcinsellerindir.
türkiye alevilerindir.
türkiye türkiye cumhuriyeti vatandaşlarınındır.
(bkz: japonya honululularındır) *
bazı aklı evvellerce gerçekten kullanılmakta olan cümledir.

bunu kullananlar türkiye' yi kürdiye yapmak istemekte olanlara göre daha masumlarmış gibi davranır ve ona göre tepki beklerler. gerçi bu beklentide de haklıdırlar zira onlar büyük bir bağışta bulunarak bu topraklara türkiye diyorlardır. bu bizim için büyük sevinç kaynağı olmalıdır. doğudan büyük bir toprağı düşünmeden kürtlere vermeliyizdir. böylece bu vatan için yere düşmüş canlara ve şehitlerimize de ihanet etmiş olmayız. evet. şimdi çay koymaya gidiyorum.

ekleme: bazı çay koymamı gerektirecek cümlelerden sonra bu entry' ye devam istedim ve;

kendi vatanları olarak gördüğü doğu' yu türkiye' ye katmayan kürtlerden farklıdır bunlar. hem türkiye' nin varlığını kabul ederler hem de türkiye kendilerinin gibi davranırlar. bu kadar dengesiz kişilerle pek muhatap olunmamalıdır. türkiye içinde çok etnik topluluk ve kültürü barındıran bir ülkedir. o kültürler ve topluluklar türkiye' ye aittir, türkiye onlara değil. bunu bile açıklama ihtiyacı duyduğumuz bir zamanda yaşıyoruz ya, daha ben ne diyeyim..?
turkiye turklerindir kadar sacma bir soz, turkiye topraklarinda yasamak icin illaki turk benligine sahip olmak gerekmez. cok uluslu ulkeler buna benzer bir mottoya sahip olsalardi ne kadar komik olurlardi degil mi? turkiye cok uluslu olmasa da bircok etnik kokenden insani barindirmaktadir, ve bunlarin hepsi kendini turk olarak hissetmek zorunda degildir, lakin onemli olan yasadiklari ulkenin refahi icin calismalaridir. buna gore kendini turk olarak adledmeyen biri, vergi kaciran bir turkten cok daha hayirlidir. biraz maddiyatci oldu ama, turkiye vergi kacirip yolsuzluk yapmayanlarin ulkesidir.
Eksik sozdur. Evet dogru turkiye kurtlerindir, ama ayni zamanda da turklerin, cerkezlerin, lazlarin ve turkiye'de yasayan tum diger milletlerindir. Turkiye tek bir milletin (o millet turk bile olsa) mali degil, hepimizin beraber yasadigi topraklardir.
bölücülerin yeri ıraktır.
(bkz: türkiye türklerindir)
(bkz: bokum kürtlerindir)
heee de geç hacım.
ha ha ha!

(bkz: gül gül öldük)

(bkz: şakacı)

(bkz: şakacı yazarların iğrenç şaka anlayışları)
türkiye türklerindir bunu inkar eden ibnedir.
pkk'lıların savunduğu düşünce.
Uzun uzun tartışılması gereken konu.
he amk yunanistan da benim. Türkiye' de rahatça yaşamak isteyen kürt vatandaşlarımızın asla kullanmaması gereken cümledir.
ilginç bir söz.
gasgarip söz.
ironi olsun diye yazmıyorum bu yazıyı.

türkiye'deki etnik nüfus artışı oranlarını incelediğimizde güneydoğu anadolu bölgesi, ege blgesine nazaran %460, marmara bölgesine göre %320 daha fazla yeni doğan oranına sahip.

doğu ve güneydoğu anadolu'da gençlerin ortalama evlilik yaşı 24.2 iken marmara ve ege bölgesinde 27.6 oluyor.

boşanma oranlarında ise bariz bir fark var. ege bölgesinde yılda 22.500 kişi boşanırken güneydoğu anadoluda 5400, doğu anadolu'da 3200 kişi her yıl boşanıyor.

karadeniz bölgesi ile doğu bölgesinin oranları birbirine yakın.

demem o ki istatistikler bize 18 yıl sonra türkiye'nin %51'inden fazlasının kürt etnik kökenine ait olacağını gösteriyor.
bu nüfus artış hızı aynı oranlarda sürerse yaklaşık 20 yıl sonra kürt nüfus çoğunluğa ulaşacak ve doğru hale gelecek önermedir. ha gayret.
Hehehe.