bugün

şaşırtmaktadır.

arkadaşlar şu an tam bir bataklığın ortasındayız.

çevreniz kürt dolu, suriyeli dolu ve gözlemliyorum ki hala bir çoğunuzda silah yok.

ailenizi, eşinizi, çocuklarınızı sevmiyor musunuz?

yarın bir gün kekolar ve suriyeliler kapınıza dayandığında "biz kardeşiz" mi diyeceksiniz? onlar da "eyvallah" deyip size karanfil mi verecek?

ulan 2500-3000 lira verip göt cebinize telefon alıyorsunuz da 1000-1500 lira verip bir tabanca alamıyor musunuz?
hadi tabancayı geçtim, 400-500 liraya pompalı tüfekler var. alın birer ikişer tane.
ruhsata gerek yok, izne gerek yok.

al evinde bulunsun.

yarın bir gün kapına dayanacaklar.
polis mi gelecek, jandarma mı?

hiç biri gelmeyecek.
inan hiç biri sana yardım etmeyecek.

çocuklarının yüzüne o gün pişmanlıkla bakmamak için kendi güvenlik tedbirini kendin al...
(bkz: bireysel silahlanma ve savunma hakkı)
(bkz: bireysel silahlanma bir haktır engellenemez)

not: unutmayın ki bugün bireysel silahlanmaya karşı çıkanlar, evlerinde keleş saklayıp "halkların kardeşliği" yalanlarını söyleyenlerdir.

aldanma...
normal olandır. yıl olmuş 2016 zira.
toplumsal sorunlar toplumsal çözüm ister. Reşat nuri güntekin.

Devlet vatandaşın güvenliğini sağlamakla yükümlüdür. Devletin görevini yapmasını sağlamak vatandaşın bilinçli davranışıyla gerçekleşir. Bireysel silahlanma çözüm değildir. Bugün buna ihtiyaç duyulma noktasına gelinmiş olması acı bir gerçektir.vatandaşın güvenliğini sağlayacak emniyet gücü belli bir azınlığın özel koruması olmuş durumda. Bütün ülkenin emniyet gücü halkın vatandaşın ülkenin güvenliğini sağlayamıyor belli azınlık kesime eskortluk yapmaktan. memleketin doğusu -batısı- kuzeyi -güneyi her metrekaresindeki vatandaşın milletin canı malı allah'a emanet. Emniyetsiz. iyi insanlardan medet umar haldeyiz.halk birbirine emanet. Halkı da birbirine düşman edip kırdırıyorlar. Vatanını korumaya gönderilen evlatlar korumuyor.

Toplumsal çözüm üretme zamanı.

Tanım:bireysel korunma geliştirmek zorunda bırakılan halkın çaresizce güvenlik için çözüm arayışı.