bugün

Türbanlı olduğu için cahil, yobaz, gerizekali, medeniyetsiz yaftası yiyen kız çocuğudur. Aydın geçinen, medeni geçinen yobaz ve geri kafalı perzevenklerin bakış açısı da bu yöndedir. Bu çocuğa ailesi tarafından cahil bırakılmış kişi gözüyle bakarlar.
Fakat kendi goruslerindeki 15 yaşındaki genç-çocugu(Allah rahmet eylesin) bebek yerine koyup toz kondurmamalari da sığ oluşlarını kanitlamaktadir.

Bu aileler musluman. Kızlarınin en iyisini istedikleri ve inançları bu yönde olduğu için dahası bu devirde kötü yola düslemeleri icin küçük yaşta bazı şeyleri aşılamaya çalışmaktalar.

Kötü birsey mi? Küçük yaşta secim şansı verilmeden böyle birşey yapılmasını doğru bulmayanlar olabilir, fakat şunu biliniz ki bu aileler kızını başını ortmuyor diye dovmuyor, zor kullanarak yaptirmiyorlar. Tıpkı hepimizin anne babasinin zamanında kendi görüslerini bize aktarmalari, gerek gözlem, gerek sözlü yolla bize hayat biçimlerini kazandirmalari gibi oluyor.

Sırf basortusu değil, doğru ve içten şekilde örtünen insanlar kendi mahremlerini gizliyor, ve kendini bir şekilde göstermek farkında olunmak, egolarini tatmin ve beşer istegine karşı geliyorlar. Sırf bu bile saygıyı haketmelerine yeter de artar. Son olarak cahillikten kurtulun, örtünen insan, beynini ortmuyor. Lakin önyargılarımiz beynimizi örtüyor.
hala osuruktan mağduriyet üretmeye çalışanların dillerine doladıkları sanal kızdır.

ortada vaka yok, problem yok ama bunlar varmış gibi yazıyorlar da yazıyorlar... hay sizin bitmeyen -sözde- mağduriyetinize de, timsah göz yaşlarınıza da...
Okumadan eksiledim.
10 yaşında ne türbanı amk.
Oldu olacak anasının karnından başı açık çıktı diye recm edin.
Doğru haksızlıktır. 10 yaşındaki kız asla kendi rızası ile türban takmaz, ağzı ile "Ben istiyorum, takacağım" desede bu fikir zorla bir çocuğun kafasına çivi gibi çakılmış demektir.

Haliyle kıza değil o türbanı onun kafasına takan şerefsiz yobaza tepki vermek gerekir. O türbanı takanın çevresinde, Ailesinde nasıl erkekler var ki 10 yaşında kızdan tahrik olup, fırsat bulsalar cinsel istismara girecek kafadalar!