bugün

kuyruklu yalan.

Örneğin Erdoğan, ülkedeki Ermeni yurttaşları şu sözlerle tehdit etmişti:

"Bakın, benim ülkemde, 170 bin Ermeni var; bunların 70 bini benim vatandaşımdır. Ama 100 binini biz ülkemizde şu anda idare ediyoruz. E, ne yapacağım ben yarın, gerekirse bu 100 binine, ‘hadi siz de memleketinize’ diyeceğim; bunu yapacağım. Niye? Benim vatandaşım değil bunlar. Ülkemde de tutmak zorunda değilim. Yani şu anda bizim bu samimi yaklaşımlarımızı bunlar bu tavırlarıyla ne yazık ki olumsuz istikamette etkiliyorlar, bunların farkında değiller."

Erdoğan, Hocalı Katliamı anmasında açılan ve Ermenilere hakaret eden ırkçı pankartlar için de, "birkaç pankarta değil, içeriğe bakın" demişti.

Yine Erdoğan, 12 Haziran seçimleri öncesinde katıldığı bir televizyon programında, "Ne Yahudiliğimiz, ne Ermeniliğimiz ne afedersiniz Rumluğumuz kaldı" diyerek "ırkçılığa karşı" mücadelesinde önemli bir dönemeci almıştı.

Başbakan Erdoğan, seçimlerden önce miting meydanlarında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Alevi kimliğini sürekli hatırlatmış, kendi destekçilerine Kılıçdaroğlu'nu yuhalatmıştı.