bugün

sevgili dediğime bakmayın sizi köle kendisini de sizin sahibiniz ya da sahibeniz zanneden sevgilidir.

şimdi bayan yazarlar gelip buraya bik bik ötecekler vay etek boyuma karışıyorsunuz da vay bizim erkek arkadaşlarımız olamaz mı da bilmem ne... canımıniçi sorun keşke bu olsa, bu kadar küçük olsa... elbet vardır hemcinslerimden bir kaç tane hanzo, aka boka karışan tip ancak istisnai durumları tartışmam. asıl sorun en başta söyledim ya, sevgili olmaktan çok köle-sahip ilişkisi yaratmaya çalışmakta...

kılığını düzelt, niye gömleğin kollarını kıvırdın indir onları, atkını takmamışsın üşüteceksin(anaç mısın nesin), yağmur yağıyo şemsiye al ıslanma, bana hayatım deme yaşlılar gibi ne o öyle çok klişe, prensesim de deme(ne diyim amına koyim mahmut mu diyim ismail yk mı diyim ne diyim?!), el ele yürümekten hoşlanmıyorum liseli miyiz biz, sarıl adam gibi(sarılınca da sıkılır 2 dakika sonra ay aman üf moduna geçer), konuşurken ellerini kullanma, filmi sevmedim yürü çıkalım(ben sevdim belki ne biliyon? amına kodugum belki ben sevdim?!)...

yukarıda sayılan örnekler masumane görülebilir. her çift yaşamaz belki en başta ancak zaman geçtikçe bu ya da benzeri durumlarla her erkek karşılaşır... bayan kişiler bu konuda biraz farklılar... oldukları gibi görüp beğendikleri erkekleri değiştirmeye çalışmakta üstlerine yoktur çünkü bilirler, onu bu şekilde beğenen başkaları da vardır, bu durumu çekemezler aslında... ama yapmayın! allah aşkına yapmayın çünkü soğutuyorsunuz adamı kendinizden... bırakın insan gibi sevip insan gibi yaşayalım ne yaşanacaksa...
sevgilisine saygısızlık yapan sevgilidir.
aşkı emir komuta zinciri sanan sevgilidir aynı zamanda.

aşk ast üst ilişkisi değildir. emir verilmez. orta nokta bulunmaya çalışılır. dünya kimsenin etrafında dönmüyor. önce saygı sonra sevgi olur. saygız bayları ya da bayanları sevmeyin derim ben.
ağzı yumuş dolu sevgilidir.
yumuş: emir ( adana dili ve edebiyatı )