bugün

karmam her değiştiğinde bir kez daha gördüğüm ayrımcı zihniyet.

bilenler bilir karması hiç bir zaman artılarda olmamış biriyim. sözlük modları da kendi çaplarında şirinlik olsun diye her bir karma seviyesine çeşitli sıfatlar yakıştırmışlar. daha önceden karmam -80 lerdeyken karmanın yanında minibüs şöförü yazmaktaydı. bu durumdan olan rahatsızlığımı (bkz: aşağılama sıfatı olarak minibüs şoförü) başlığında dile getirmiştim. sistem ve düzen yalakaları sayesinde daha da aşağı inen karmam -100 lere geldiğinde bu sefer karmanın yanında kapıcılar kralı ibaresini gördüm. zamanında rıza efendi 2 ekmek bi süt pankartına öfke kusanların karmanın yanındaki ifadeye katıla katıla güldüklerini öğrenmek de pastanın üstündeki çilek oldu.

etrafımız beyaz türklerle çevriliymiş de haberimiz yokmuş meğersem.
Bir yerde mantık olarak doğru sitem fakat karma sıfatlarının herhangi bir kötü niyete sahip olduğunu düşünmüyorum. Yok mu yollarda ota boka yorum yapan minibüs şöförleri ? Var. Eksiye düşmüş bu da onlardan hesabı yaparak bu sıfatı takıyor zannımca. Lanet olası federal ve zeki ama çalışmıyor sıfatlarıda mevcut eksilerde. Yanımda kadın var hatalı sollama yapan şöföre küfür eden minibüsçü gördüm ben. Kapıcılar kralı tamamen kemal sunal abimizin etkisi ile verilmiş sıfattır zaten. Kötüye yorarsan yorulur ama burda öyle insan çıkmaz dostum. Ben artını verdim.
elit insan espri anlayışını gözler önüne de sermiştir.

edit: artının - eksinin önemi yok şu an. kutsal bilgi kaynağı mottosuyla ortaya çıkmış, sosyal medya denen kavramın sahip olduğu gücün tam olarak farkında olmayan sözlüklerin ve bunları idare eden insanların biraz daha duyarlı ve ince düşünmesi beklenir sadece bana göre.