bugün

Maalesef gerçek.. uludağ Sözlükte sanatlı ve ironik yazarlar, karakter çözümlemecileri, üst düzey espri ve dingin bir meşrep; hatta dolu dolu bilgi ve kültür veren kişilerin hep geri planda kalması da bundan dolayı. Bununla beraber bel altı ve argo edebiyat, ilkokul düzeyli espriler, sadece şamataya dönük ve hiçbir marjinal faydaya yaramayan, kısacası sike sürümlük aklı olmayan yazarların da popüler olması gerçekten ironik..

Sözlükte belli bir zeka düzeyine hitap etmek zor iştir. Çünkü zekice kurgulanmış bir karakteri, bir espriyi ya da yazıyı anlayabilmek de en azından vasatın üzerinde bir zekâ gerektirir.

Bizatihi olarak deneylerimde gördüm ki geri zekalıya anlatır gibi anlattığım her yazım en beğenilenlere girmiş. Bana göre gerizekalı, sizlere göre ortalama zekada biri olabilir evet.

Troll olarak görülen kişilere karşı edilen küfürler ve takınılan tavır bile muhatabın kalitesi hakkında bilgi verir. Ve unutmayın Sözlüğün hakiki Trolleri sizin tam olarak hak ettiğiniz kişilerdir.
Gerizekalıya anlatır gibi yazmakla aşılabilecek problem. Alınmayın, bir nevi uyum socketi gibi sizde insansınız kabullenmek lazım.
(bkz: sözlük beni anlamadı)
(bkz: benim entirimle trollün entirisi bir)
Düşünsel yanı ağır basan ve okuyanın yazılanları kafasında canlandırması gereken hitap kullanmaktır.
Bu yüzden çok ilgi çekmez. Ne yazmışım be dersiniz sonradan okuyunca. Ama kimse takmamıştır.
Çok ağır bir durumdur. Duvara konuşmuş hissi verir.
yadsınamaz ve kınanamaz şekilde acıdır.
sol frame içerisinden agm *, ergen faşizmi, bekaret ve dolayısıyla boş ahlaksal çemkirmeler ve dini sapkınlıkları çıkarınca, güncel olaylar, analizler ve uzmanlık gerektiren tespitlerin sayısı ile ölçülebilecek seviyedir.

ilgi gören başlıklar konusunda istatistiklerde ayın en çok beğenilen başlıklarının sıralamasına bakmanız yeterlidir aslında.
1. sözlük yazarlarının itirafları, itiraf.com
2. 13 haziran 2014 ispanya hollanda maçı amkspor.com
3. sözlük yazarlarının şu an dinledikleri şarkılar spotify.com

ulusözlüğü aslında bu sitelerin forum sayfalarına yönlendirseler kimse yabancılık çekmez.
Oscar wilde'ın traji komik bir tiyatro eseri uzerinde çalışırken hocama kültürümüzde bu ince esprilerin yeri olmadığını, çoğunun anlaşılamayacağını söylediğimde o bana " Seviyeni seyircine göre belirlersen kendini küçültürsun" demişti. Bu da böyle bi anım. Sözlukteki hedef zeka düzeyi de böyle bisey.
işte bunlar kendini bir b*ok zannetmekten kaynaklanan ego patlamaları diye yorumlayabileceğimiz bir yazarın saçma sapan tespiti, ben de bunlar neden baş üstü yapılıyor onu anlayamıyorum... "marjinal fayda gitmiş mi o yazıya lan ezik işletmeci" desen de faydası yoktur, "biz seni hak etmiyoruz ulu manitu, lütfen s*ktir git" denmelidir zannımca.
(bkz: yadsınamaz ve kınanamaz gerçeklik)