bugün

devlet büyüklerimizin bu mucizevi yöntemi neden akıl edemediklerini bir türlü anlayamadım. öyle aynı evde kızlı-erkekli kalmasınlar diyene kadar böyle bir ürün için neden ihale açılmaz?

sistemi de gayet başarılı şekilde kurabiliriz, siz kuramazsanız ben şahsen elimden geldiğince yardımcı da olacağım.

aklıma şöyle bir akış şekillendi;

efendim öncelikle bu kemerlerden elimizdeki genç nüfus hesabına göre bir kaç milyon kadar yaptırıyoruz. elbette burada düzenlenecek kemer ihalesini bize fikren yakın birilerine paslamamız gerekiyor. elin komunistine neden para kazandıralım ki?

neyse, spesifikasyonlar özelinde bakacak olursak;

- bu cihazların en az 110 db civarında bir alarma sahip olmaları lazım ki belirli bir süreden fazla açık kaldığında tüm apartmanı "bu namussuz şerefsiz öğrenci zina yapıyor" diye ayağa kaldırabilsin; sorumlu halkımız da bu ahlaksız durumu güvenlik kuvvetlerimize doğru zamanda iletebilsinler...
- kemer elbette eskisi gibi asma kilitli olmamalı. bunun yerine en yakın polis merkezine ön tanımlı bir süreden fazla açık bırakıldığında çağrı atacak bir sistem düşünülebilir. elbette bunun için 3g modüllerden faydalanılabilir. enerjiden tasarruf etmek ve kapsama alanına yönelik sorunlara karşı opsiyonel olarak bir wifi modülüyle evdeki lokal ağa da bağlantı sağlarız. hatta sosyal ağ entegrasyonuyla kimin ne zaman çiş yaptığını bile checkin lerden öğrenebiliriz.
- proximity sensor olmazsa olmaz.
- sevimsiz bir durumla karşılaşmamak adına, erkek öğrencilerin kemerleri opsiyonel olarak malum bölgeye 2000 volt civarında anlık şok verecek şekilde tasarlanır. hem bu şekilde aynı boku birden fazla kez yemeye çalışan erkek öğrenciler kalıcı olarak pasifize edilmiş olurlar...

uygulama da gayet basit. öss sınavı sonuç belegesiyle birlikte bu kemerlerden bir adet öğrenicinin ikamet ettiği adrese yollanıyor. kayıt aşamasında öğrenci nüfus kağıdı, öss puan kartı, ikametgah vb belgelerle birlikte kemerini de ilgili okulun kayıt bürosuna getiriyor. kayıt bürosundaki öğrenci işleri görevlisi hem kaydı alıyor hem de kemeri takarak aktif hale getiriyor ve bunu öğrenci bilgi sistemine işliyor... artık namusu devlet babamızın kontolünde olan nur topu gibi bir öğrencimiz var.

bu işten milyar dolar kazanmazsak ben bir şey bilmiyorum... hem namusumuz da korunmuş oluyor...

vatana millete hayırlı olsun.
soykırımdır.
Vatan ta ta ta tan.
Tüm kürtleri doğuya, geldikleri yere postalamak.