bugün

Suriyelilerin de teşrif etmesiyle kürtlere ilave olarak eli ayağı düzgün adam/kadın oranı biraz daha aşağılara indi mesela. Memleket hindistan'a döndü amına koyim. Nereye baksan garabet çöl bedevisi tipler. Hayır bu tipleri görünce insan gerçekten üzülüyor, Turist sayısı azaldı lan.
öncelikle; konu tipe indirgenerek kadar basit olsa, Suriyeliler' e gelene kadar soyumuzu çirkinleştiren bir sürü halk var. o konuya girmeyelim, kalbinizi kırarım. Azıcık türk insanı prototipipine uzaksınız diye kendinizi bi bok zannetmeyin bu kadar.

sonralıkla; sayılabilecek tek bir yararlı etkisi yok. sırf zararlar. kancalı tenya gibiler ve uzun süre Türkiye' den temizlenmeyecek, hatta burada kalacaklar. evliliklerle zaten %3 civarı kalmış türk kanını da heba edeceğiz. ekonomik olarak bizden rahatlar, hatta Suriyeliler bize yardım falan etse yadırgamam. iş bulmak artık çok daha zor olacak, çünkü muhtemelen en az 4-5 çocuk yapacaklar. ekmeğimizi (her zaman olduğu gibi) bölüşmek zorunda kalıcaz ve bölüşe bölüşe kırıntılarla tamah edicez.

onlar açısından rahattır ama. ne de olsa keriziz, her yapılana kafamızı salladığımız için kendi ülkelerindeki hayattan bile çok daha rahat yaşayacaklar. Hele AKP' yi her seçim iktidar yaparlarsa tüm ülkenin malı 2 milyona bölünecek. o kadar net konuşuyorum.

edit: imlâ.
20. yüzyılın başlarında savaş ve zulüm yüzünden
balkanlardan göç etmek zorunda kalan muhacir çocuklarının
bugün suriyeli yetimlerin,kimsesizlerin ülkemizde ağırlanmasından
dert yakınmasına deli oluyorum.
aynı vicdansızlar ingiliz turistlerden 3 kuruş kazanmak için kırk takla atıyor.
kalbinizle aranızdaki mesafe,
suriyeli kimsesizlerin yaşamakla ölüm arasındaki ince bir çizgide katettikleri
suriye-türkiye sınırındaki mesafeden uzun olmasın.
Nedense hep bi dramla yaklaşılan hadise. Kardeşim bu ülkenin hacmi nedir? Yollarda soğuk taşlara oturan, mendil satan, harabe evlere sığınan suriyeliler görüyorum.

Yardım mı ettin şimdi? Ülkenin kapasitesi kadar alırsın amenna. milyonlardan bahsediyoruz lan.
dımeşk
eşk gözyaşı demek dım ise kan
isminle müsemmasın mübarek şam..
senin yetimlerini bu ülkeden çıkarmak isteyenler de vicdanlarıyla müsemma.
Suriyelileri bilmem ama kürtlerin turkiyeye hiç göz ardi edilemeyecek yararları vardır. Her turlu iş turunde kurtleri bulabilirsiniz. Bir bakima askeriyedeki astsubay gibidir. Yükü o çeker. Ve kurtler turkiyeden giderse turk ekonomiside bariz çöker.
Ülkeyi Boklamak.

Akapelileri de dahil edin bu gruba.
suriyelilerin etkisini bir kenarda bırakacak olursak türklerin, türkiye etkisi neyse kürtlerin etkisi de odur. bırakın artık şu ayrımcılığı, ırkçılığı. yapılan her ırkçılık her ayrımcılık kavgaları çatışmaları besliyor. olansa gencecik kardeşlerimize oluyor.