bugün

bu olayı daha çok liseliler ve kısmen üniversiteye yeni başlamış arkadaşlarda görüyoruz. hele kendi arkadaş ortamındalarsa sonuna aq (..ına koyayım) ekleyemeden bitirebildikleri cümle yok. hayır hiç güzel durmuyor aslında ama anlamıyorlar. tarz olmuyor, cool da olmuyorsunuz.

bereket 25 yaş üstü erkeklerde bu azalarak bitiyor ama 16-25 arası sanki moda gibi. inanır mısınız kızlarda bile böyle konuşanlar var.

şimdi örnek verince daha iyi anlayacaksınız. sizin de çevrenizde vardır bu insanlardan:

abi geçen gün arkadaşlarla halı saha yaptık. maç bitti ama ben de bittim aq.

abi geçen bizim handeyle sinemaya gittik. kızı nerdeyse öpücektim ki kız kafasını başka yere çevirdi aq.

abi tutturmuşsunuz bir play station. sabahtan akşama kadar oynuyorsunuz. bırakın artık şunu aq.

geçen bizim arabayı modifiye ettirmeye sanayiye gittik herifler bize fiyatı geçirdi aq.

geçen e-5'te bir hız denemesi yaptık ama az daha uçuyorduk aq.

geçen bir biyoloji sınavına girmişim, sınav bana resmen geçirdi aq.

---

üstelik belli bir yerden sonra alışkanlığa dönüşüyor ve çarşıda pazarda da hep sonuna aq ekleyerek konuşuyorlar. artık azalarak bitsinler efendim. hoş değil, tarz değil, komik de değil. ben kızların yerinde olsam böyle erkeklerle vakit geçirmem ki bazen kızların yanında bile diyorlar. hatta kızlardan bile kullananı gördüm ki tam bir mantık hatası. kızım neyinle neyi nereye koyacaksın?

her neyse azalarak bitsinler efendim.