bugün

afrikada somali başta olmak üzere yaşanan kuraklık ve sonucunda açlık ve susuzluk insanımızı yeterince ilgilendirmedi bugüne kadar.
inşallah kişisel ibadetlerden olan ve kişinin öbür dünya yaşamına yönelik yatırımı olan oruç ibadeti sayesinde ülkemin müslüman ahalisi açlığı ve susuzluğu bu sıcak yaz günlerinde yeterince hisseder ve vicdanını iftarı sahuru olmayan açlıklara ve susuzluklara mahkum kardeşlerine uzatır.
müslümanın gönlü, aklı ve vicdanı daima kardeşiyle beraber olmak zorundadır.
aç varken tok gezmeyen müslümanlardan olunuz ve açlıkla savaş konusunda müslüman farkını tüm dünyaya gösteriniz.
unutmayınki sizin sahurlu, iftarlı açlığınız, somalili çocukların açlığındaki küresel payınızı azaltmayacaktır.
müslümanca yardım etmek istiyorsanız diyanet işlerinin bu konudaki yardım kampanyasına katılabilirsiniz.
her nasıl yardım etmeyi seçerseniz seçin ama ne olur bu utanca son vermek için türk gibi ve dahi müslüman gibi davranın ve afrikalı kardeşlerimize, aç çocuklara, susuz bebeklere, hasta milyonlara yardım elinizi kocaman bir ulus olmanın gerektirdiği gibi uzatın artık.
uzatalım artık ve tüm dünya ülkelerine örnek olacak bir çaba ile bu insanlık ayıbına son verelim artık.
yılda bir ay, iki öğün yemek yemek zor gelirken, kimi zaman zulüm gelirken, insanların günlerce, aylarca hatta bir ömür boyu aç kalmasına, susuz yaşamasına nasıl katlanabiliyoruz.
nasıl oluyorda bu dramın ortasında insan olduğumuzu, yaradanın kulları, değerli kulları, cenneti hakeden kulları olduğumuzu iddia edebiliyoruz.
ben şahsen kişisel payım nedeni ile gücüm yetmese de somalide kıvranan her çocuğun soluksuz nefesinde, aç karnında, susuz dudaklarında kendi payıma düşen yaradan ızdırabını hissediyor ve sonsuz yaşamım için tirtir titriyorum.