bugün

yemez. burdan polise taş atmak daha kolay ve risksiz.
orada ki devrim için yaptıkları şeydir. sunni düşmanlığıyla vesaire alakası yok konunun ışid tarafından katledilen bir halk söz konusu. Ama yaşanan o kadar katliama karşı savaşmaya gitmeyenler neden rojava ya gidiyor? bunun cevabı rojava da yaşanan devrimde oraya savaşmaya gidenler rojava devrimini korumaya gidiyorlar. olaylar durulduktan sonra gidip rojava da yaşamak isteyen pek çok kişi olduğunu biliyorum. aslında bu gerçekleri sende biliyorsun baibars ama saldırmak olsun da nereden olursa olsun. Suriye de sosyalistler kobane dışında da savaşıyor. THKP-C/Acilciler (Acilciler platformu) ve kimi DHKP-C liler Mukavemet Suriye ve Hizbullah gibi bölgede ki esad yanlısı güçler içinde savaşmakta. Bunları geçtim yine türkiyeli sosyalistlerin savaştığı filistin örneği var önümüzde. neyse bu kadar uzatmak bile hata.
he kardeşim he ışid rojava ya saldırmadan önce de rojava da yaşanan devrime methiyeler düzüyordu türkiyeli sosyalistler o zaman da nusayri düşmanlığı üzerinde mi birleşiyorlardı? DHKP-C hakkında bir şey söylemem. onlar gerçekten de mezhepsel kaygılarından dolayı suriyede savaşıyorlar. Çünkü eğer esad yenilirse suriye de yaşayan şii, nusayri, alevi nüfus katledilecek o çok sevgili sunnileriniz tarafından.
Emparyalizm, kapitalizm ile işbirliği mevzusu ise fazlasıyla tartışmaya açık bir konu olmakla birlikte bunun taktiksel bir karar olduğunu düşünüyorum. Sovyetler ilk kurulduğunda amerika ile ilişkileri olmuş özellikle sağlık alanında amerikan kızılhaçı nın desteğini almışlardı. (kızıl ordunun amerika dan askeri destek aldığı yönünde abartılı iddialar da var) şimdi eğer ışid in yenilmesinde, rojava devriminin korunmasında yardımı olacaksa emparyalistin de kapitalistin de desteğini almak mübahtır tabii bu yardımlar devrimi bir anda kürt burjuva devrimine çevirmezse, kendi amaçlarına alet etmezse.
suriye de ki durumun düzelmesi için şeriatçı yapıların ortadan kalkması, esad ın anlaşarak veya yenilerek yönetimi bırakması, hizbullah gibi suriye dışı yapıların suriyeden çekilmesi, suriye halkının yönetimi ele alması, kürt ve türkmen bölgelerine özerklik verilmesi, zorunlu göç etmiş suriye halkının zaman içinde suriye ye geri dönmesi, başta amerika ve onun uşağı 'sunni' müslüman olan türkiye, katar gibi ülkelerin suriye den ellerini çekmesi, kurulan suriye yönetiminde sunni, nusayri, hristiyanlara eşit hakların tanınması, ve sonuç olarak suriye nin yeniden inşaa edilmesi. (ahanda çözüm haritasını da verdim yeter artık saçmalıklarınız)