bugün

şanlıurfa'da 4 yaşındaki çocuğa köpek saldırmış.
https://www.aa.com.tr/tr/...i-cocuk-yaralandi/3245834
tamamı tehlike içermeyen köpekler. bir de hep saldırı haberleri paylaşılıyor. mesela 13 senedir aynı bölgede en az 6 sokak köpeği arasında yaşıyorum, bir defa saldırıya uğrayıp ısırılmadım. böyle bir şey de var. bu konuda dikkatli ayrım yapıp algıdan vazgeçmemiz gerekiyor.
yanlış anlaşılmasın, tehlike içeren sokak köpekleri toplatılıp barınaklarda bakılsın. zaten başka bir şey düşünülemez ama hepsini toplamaya kalkarsan dev tepki görürsün. cidden çok uzun hukuki süreci olur bu işin, söyleyeyim.
sokak köpekleri uyutulacak. itiraz edilmesin boşuna. uyutulacak, o kadar.
sokak köpekleri sorunu ancak toplu itlaf ile çözülebilir.
çeşitli argümanlar:
atatürkçüyüm deyip sokak köpekleri öldürülmesin diyenler: atatürk döneminde 1932 yılında sahipsiz olan bütün köpekler itlaf edilecektir kararı alınmıştır. buna itiraz eden sahte atatürkçüleri sahneden alalım.
müslümanım deyip itiraz edenler: bunlara göre allahın verdiği canı allah alır. ama kendileri haftaya kurban bayramında milyonlarca hayvanın canını alacaklar. et yeyip itiraz edenler de müslümanlar gibidir.
ite tapanlar için: araplar da puta tapıyorlardı ama ne oldu şimdi? kendinize başka bir tanrı bulun ama büyükbaş hayvan da olmasın. çünkü onları da kesecekler kurban bayramında.
zaten barınak ve kısırlaştırmanın ne kadar aptalca öneriler olduğunu daha önce açıklamıştım.

eyyorlamam bu kadar.
yok kardeş, uyutulmayı unut. çok büyük tepki ve kaos olur yoksa. cidden çok uzun bir hukuki süreç olur.
bak sadece şunu diyorum yürütmeyi durdurmak için kaç tane dava açılacağını tahmin bile edemiyorum. eğer türkiye olmazsa dünya üzerinde mümkün olan her mahkemede devam eder.
kaldı ki nasıl bir canlı başka bir canlının yaşayıp ölmesinde söz sahibi olabiliyor ki ?
mesela benim mahallemdeki köpekleri alamazlar. cidden çok büyük arıza çıkartırım. gerekirse kavga da ederim.
allem de etseniz kallem de etseniz uyutamayacaksınız. unutun onu. cidden düşünmeyin bile.
devlet istedikten sonra hiç kimse hiçbir şey yapamaz. siz unutun onu.

içimizdeki avrupalıları unutmuşum eyyorlarken:
biz orta doğulu veya orta asyalı değiliz biz avrupalı bir topluluğuz, avrupa birliğine girmeliyiz diye yırtınan içimizdeki avrupalılar, sahiplenilmeyen tüm köpekleri öldüren avrupalılar gibi değiliz diye yırtınıyorlar. hiçbir konuda avrupalılardan iyi değiliz. milyonlarca iti öldürmedik diye iyi olacaksak olmayalım. böyle iyiliğin canı cehenneme. ayrıca avrupa birliğine 10 milyon köpekli ve 13 milyon sığınmacı ve kaçaklı bir ülkeyi almazlar. siz önce avrupada köpeklere ne yapıyorlarsa onun yapılmasına müsaade edin sonra avrupa avrupa diye ortalarda dolaşın.
yani diğer ülkelerdeki hayvanseverlerle de temasa geçilebilir ve bütün sokak köpeklerinin nasıl tehlikeliymiş gibi gösterildiği belirtilir. dünya çapında bir protesto hareketi başlatılabilir.
- bütün sokak köpekleri tehlikeli değildir, bu bir,
- sen kimsin de başka bir canlının yaşamı hakkında karar veriyorsun ? bu iki,
- cidden şu an ciddi tepki var, uyutma kararı çıkarsa çok daha ciddileşir, bu üç,
- türkiye' de hukuki süreç biterse dünya mahkemelerinde devam edebilir, çok uzar, bu dört.
can acıtmayan bir çözüm bulalım ve barınaklarda bakımın son çare olduğu konusunda son kararda buluşalım.
beni unutan bu ülkeye daha fazla antipati duymak istemiyorum. lütfen masum sokak köpeklerini rahat bırakın ! onlara dokunmaya hakkınız yok !
dinime küfreden atatürkçü, müslüman, it tanrı dinine mensup ya da avrupalı değilse oturup konuşalım. bunlardan herhangi birine mensup kişiler yukarıda yazdıklarımdan kendi paylarına düşenleri alsınlar.
allem de etseniz kallem de etseniz hepsinin tehlikeli olmadığını çatır çatır kabul etmeniz gereken köpekler. tehlike içermeyen köpeği toplayıp uyutmaya çalışırsan karşına dikilen çok olur, açık ve net biçimde belirteyim.
lütfen tehlike içermeyen sokak köpeklerini rahat bırakın. bak, son sabrımla rica ediyorum. lütfen !
Urfa’dan kuduz şüphelisi hayvanları getiren kadının üzerinde son 4 yılda alınmış 9 daire ve iki kiralık depo varmış. Doğruysa devletin el koyması ve ceza kesmesi gerekir, zira kafaya göre bağış toplamak esasen yasaktır.

isteyen ekşi’deki başlığa bakabilir, intihal olmasın diye linkleri falan çekmedim.

Güzel ekmek kapısıdırlar, maalesef..
Ne istiyorsunuz bu masum insanlardan ve çocuklardan? Allah'ın verdiği canı Allah alır. Allah'ın verdiği suratı kolu bacağı Allah parçalar.