bugün

son dönemde oldukça artmış ilgidir. bıkmışlardır saçma sapan amerikan filmlerinden.
türkün türkten başka dostu yoktur düsturu nedeniyle yaşanmakta olan durum. sanırsın türk filmleri amerika filmlerinden daha iyi.
kaliteli türk filmleri artığı için oluşan ilgidir.
bir parça kalite gelmesinden kaynaklanan durumdur. recep ivedik istilasından kurtulan sinemamız.
avrupa da kendi filmlerinin holywood filmlerinden daha fazla seyredildiği iki ülkeden biri olan * ülkemizde ki sevindirici olaydır.
gerçek bir sinemaseverde her zaman var olan ilgidir.

not: ancak şimdi şu bol entrikalı, saçma sapan dizileri bırakıp, sanatsal değeri olan filmler çekme zamanıdır diyorum, başka bir şey demiyorum.
vizyona girecek filmin özellikle tv de gösterilen reklam miktarıyla doğru orantılıdır.
yeni nesil artık doymuştur amerikan filmlerine.
filmlerin kalitesine, yönetmenine, oyuncularına ve türlerine göre değişmektedir.. bu da beklenen bir şey zaten.. mesela şu an sinemalarda birçok türk filmi mevcut bulunmakta, yabancı filmler daha az salon almakta öylece sinemaseverler otomatik olarak türk filmlerine yönlenebiliyor..

bir de recep ivedik, peker açıkalın modeli geyik türü ve cem yılmaz'ın bitmek bilmeyen amerikan filmleri taşağa alma dalgası geçtikten sonra daha oturmuş bir türk sineması ve seyircisi görmek isteriz..

neyse konu dışı saçmalamış gibi oldum ama neyse..

umarım bu ilgi amerikan filmlerinin kötüleşmesiyle alakalı değil de türk sinemasının kaliteleşmesiyle alakalıdır..