bugün

bir insanın isteyeceği son şeydir.

bugün yaşadım bu olayı. yarın oturup konuşacağız adam akıllı. ya arkadaş olarak devam edecek yada tamamen bitireceğiz. en mantıklısı tamamen bitirmek, sikimde değil.
sevgili olamadık arkadaş olalım, genelde karşı tarafın istediğidir. aradan kısa bir zaman geçer. bebeğim, balım, böceğim diyen. . . . . bey, . . . . hanım veya arkadaşım nasılsınız? demeye başlar. teşekkür ederim iyiyim sen? dersin. aman aman sen iyi ol da beni boşver zaten yanmışım benzeri içeriğinde sitemli sözlerin olduğu cevaplar gelir. hiç kafa yormaya lüzumu olmayan bir durum. hele ondan sonra birini sevebilme ihtimalin varsa, tamamen saçmalık.
zaten o başkasını sevince arkadaş kalmayı geç, düşman olursunuz. acizlik sonucu oluyor bu vakalar, salla domat. boşver.
onu gerçekten sevmediğinizin, içinizde yer etmediğinin imaresidir.
çaresizlik emarelerinden sadece biridir.
Olursa olur, olmazsa yolu gösterin. Herkes yerini bilsin.
yaşadığım durum. tam sevgi denemez ama hırs benimkisi biraz. ayrılan bendim başta. sonradan toplayamayınca tekrar saplantı gibi bir şey oldu. kendimi biliyorum onu elde etsem ki vaktim olsa bu şehirden gitmeyecek olsam ederim ama soğurum biliyorum. zaten hep öyle değil midir? insan ulaşamadığının delisi, elde ettiği şeyin nankörü oluyor.