bugün

Bizzat ben tarafından oluşturulmuş ideoloji. Kimse sevmese de ben savunuyorum. Buyurunuz ilkelerini az da olsa yazdım:
0- Sarı Düzey Toprikan Nedir?

Sarı Düzey Toprikan, ne Kızıl Takımcılık kadar rahat, ne de sıradan Toprikan kadar sıkıdır.

1- Sarı Düzey Toprikanda Bir Bireyin Doğumu Ve Eğitim Hayatı.

Sarı Düzey Toprikan sisteminde doğan bir bireye, ilk olarak ailenin dinine bağlı olarak gerekli doğum sonrası ayinleri yapılır. Birey doğumundan 3 ay sonra, Zorunlu Eğitim Kampı’na götürülür. Buradaki süreç iki başlık altında incelenebilir.

1.1- Zorunlu Eğitim Kampında Bebeklik Süreci.

Zorunlu Eğitim Kampı’nda bebeklik süreci çok önemlidir. Bireye 5 yaşına kadar ismi, şekiller, renkler, alfabe gibi temel bilgiler öğretilir.

1.2- Zorunlu Eğitim Kampında Çocukluk Süreci.

5 yaşından 12 yaşına kadar bireye yalnızca matematik, tarih, coğrafya, kimya gibi dersler öğretilir. 12 yaşından 15 yaşına kadar bu derslere ek olarak birçok din bireye öğretilir. 15 yaşında ise birey istediği dini seçerek eğitim sürecini tamamlamış olur. Dinini seçtikten sonra birey ailesinin yanına gönderilir.

2- Sarı Düzey Toprikanda Devlet işleri.

Sarı Düzey Toprikanda, oy verme yaşı ve reşit olma yaşı 18’dir. Reşit olan birey zekâ testine sokulur ve zekâ seviyesi yüksekse (Minimum zekâ seviyesi anayasada belirtilir) oy kullanabilir. Devlet yönetim şekli zorla elden alınmadığı sürece Sarı Düzey Toprikan olmak zorundadır. Başa gelen partinin tek işi iç işleri yönetmektir. Dış işlerden olabildiğince uzak durulur. Ancak zorunlu kalınması durumu için iktidar partisinden bağımsız bir dış işleri bakanı atanır. Bu bakan da iç işlere karışmadan, yalnızca diğer ülkelerle iletişim kurar.

3- Sarı Düzey Toprikanda Yargılama.

Sarı Düzey Toprikanda suçlular hâkim karşısına çıkarılır. Hâkim, işlenen suçun büyük mü yoksa küçük mü olduğuna karar verir (Anayasada suçların düzeyi belirtilir). Eğer suç küçükse yargıç gereken uzunlukta bir hapis cezası verilir (Anayasadan bağımsız olarak cezaların sürelerini, yöntemlerini v. s. belirten bir kitap vardır). Eğer ceza büyükse suçlu Üst Mahkeme tarafından yargılanır. Eğer Üst Mahkeme kişiyi yüksek derecede suçlu Görürse, yenidenleştirme uygulanır.

3.1- Sarı Düzey Toprikanda Yenidenleştirme.

Yenidenleştirme, bir işkence yöntemidir. Önce kişi aşırı denebilecek kadar doyurulur, ardından bu aşırı doymuş hâliyle ağır vücut işlerinde çalıştırılır.