bugün

bir yazar nasıl üzülmez ki arkadaşlar. gece 02-03 lere kadar sözlüğün başında gecelemişsin. kah eğri kah doğru bir sürü entry girmişsin. saate bakmış artık yatma zamanı geldi yoksa işe geç kalacaksın diye düşünmüş son kez ben tuşuna basıp artılayanları eksileyenleri bakıp analiz yapmışsın.
güzel bir başlık görüp açan yazarı içinden kıskanmış artı oylarına bakıp ben neden aynısın beceremiyorum diye hayıflanmıssın. nihayet sözlük mesaisi sona ermiş yastığa kafanı koymuşsun. me olduysa o zaman olmuş kafanda bir ampul patlaması o anda bir ilham gelmiş, tamam demişssin buldum evreka evreka. evet artık seninde bir sürü artı oy getirecek bir başlığın ve başlık altına girecek bir entry vardır hali hazırda. ama yazamaya gücün yetmez. zira sıcak yatak seni o pc nin başına bırakmaz yarın akşam nasıl olsa girerim diye hayallar kurmuşsun.

mesainin bitmesine 4 gözle beklemişsin. bilirsin ki öyle bir başlık açacak ve öyle bir entry gireceksin ki alacağın oylarla zall bile seni tebrik edecektir. eve gelmen bir ömür sürer sanki. yollar geçmez zaman akmaz. ama bilirsin ki beklenen oylar yakınsa çekilen yollar kutsaldır. yol biter eve gelinir anne babaya selam vermeden pc nin başına oturulur sözlüğe girilir. kalp hızla atmaktadır. birazdan tadacağın başlık sarhoşluğu moduna çoktan girilmiştir. o çok beğendiğin, yazmak için can attığın başlık sözlüğün başlık bölümüne yazılır ama, ama, ama. olamaz. bu kesinlikle olamaz ve olmamalıdır. senden önce onlarca arkadaşın bu başlığa girdi yapmış giren çıkan sana kalmıştır.
darısı başka başlıklaradır artık.

(bkz: sözlük ömrümü çürüttün be abi)
tüh be geç kaldım demektir.
çok fena koyar adama. 31 olsa çekilmez hani o derece.
sen de benim düşündüğüm başlığı açmışsın.
(bkz: sil)
(bkz: sabaha kadar sözlüğü düşünmek)