1. 174857.
    Bazen sözlükte o kadar değişik düşünceli entryler görüyorum ki benden başka herkesin troll olduğunu düşünüyorum.
    3 -2 ... bahtsizliseli
  2. 174858.
    duvardaki tabloyu ara ara söküp arkasındaki paslı çiviyi dilliyorum.
    1 -5 ... ankaradaki tanidik
  3. 174859.
    Manyağın biriyim, evet.
    -1 ... expected1
  4. 174860.
    Sözlük yazarlarının hayatına ve kendilerine dair itiraf etmek istediği her türlü konu.

Benimki de bu gece için bu:

Çoğu zaman insanları anlamıyorum.
    Yani anlıyorum da davranışlarındaki sebebi mantığıma oturtamıyorum desem daha doğru olur.

Sonra düşünüyorum: “onlar insan görünümündeki tiksinç derecede içten pazarlıklı ve menfaat düşkünü mahluklar. O yüzden mantığımın almaması çok normal.”

Edit: eksikeyen leşlerin de eksileri g.tüne girsin!
    10 -6 ... bellamoon
  5. 174861.
    Bedenim ve zihnim eskisinden daha yorgun artik. Bilmiyorum belki büyümeye başlamak zor geliyor. 23 yasindayim ve onceleri cocuklugumu ozlemedigimi dusunurdum, o yillarin cok sıkıcı gectigini dusunurdum ama simdi tarifi zor bir ozlem var bende. Büyüyor olmayi içselleştiremiyorum. herkes maddi ya da manevi bir beklenti icinde gibi geliyor. Cocukken hayat karsiliksizdi ve cikar yoktu. Simdi ben de masumiyetimi yitiriyorum.
    Cogu zaman soyledigim sozler veya davranislarim icin pisman oluyorum. Suclu hissediyorum. Aslinda dert edindigim konu karsidaki kisinin umrunda degilken ben neden her seyi detaylica dusunup kendimi sucluyorum bunu bilmiyorum. Sanirim hic bilmeyecegim.
    8 -2 ... frappe
  6. 174862.
    kontrolüm dışında gelişen olaylara katlanamıyorum. nefes alamayacakmışım gibi hissediyorum.
    3 -1 ... monte kristo kontesi
  7. 174863.
    günler geçiyor, insanlar ölüyor ve yenileri geliyor. her nefes aldığımızda bizlerle birlikte yeni nefesler doğuyor ve kimileri nefes alamıyor. nefesimizi paylaşacağımız birisini arıyorken sanki hiç paylaşılamayacağım hissine kapılıyoruz. sonra bir sigara yakıyoruz. o sigaraya dertlerimizi anlatıyoruz, onunla birlikte yanıyoruz. birgün diyoruz birgün her şey güzel olucak. ve böyle kendimizi avutuyoruz bu dünyada.
    1 ... bir pesimistin gozyaslari
  8. 174864.
    Aklım almıyor yaşanılanları. Biz insanız ama her şekilde ayrılıyoruz, birbirimize düşüyoruz. Siyasi, dini, ırkçılığı... insanlardan, insan olmaktan tiksiniyorum. Vahşice birbirimiz katlediyoruz, vahşice doğayı, hayvanı bitkileri katlediyoruz. Bina dikmek için ağaçları onlarla birlikte hayvanları yok ediyoruz. Karşımızda savunmasız bir şey görünce hunharca saldırıyoruz. Bunları biz yapıyoruz, insanlar yapıyor. Ülke savaşları, toprak kavgaları hep devam ediyor. Binlerce insanın kanı toprağa süzülüyor, binlerce ana ağlıyor. 5 şehit gündeme girmiyor artık, sayının daha fazla olması lazım. 3-5 yaralı var deyip geçiyorlar. Şehit vermeye alıştırılmış bir toplum haline geldik. Partileri kendi içinde ayırıp kan davasına dönüştürdük. Kemalisti chp li diye ayırdık, dinsiz diye yorumlayıp içkici damgasını vurduk. Ülkücülüğü, turancılığı mhp ile harmanlayıp, diğerlerini dışladık. Akp yi dinle karıştırıp, dinden bir sütun ördük önüne. Hacı hoca diye kaldı hepsi. Ben hem liderimizin yolunda ilerleyip, onu sevgiyle anarken, tüm türkleri bir çatı aldında toplarken aynı zamanda dinimden de uzaklaşmadan kalamıyorum ki? Neden var bu sınıflandırma, neden ayrıldık bu kadar.
    2 -2 ... patateskiz
  9. 174865.
    Artık tek derdimin "yastığın soğuk tarafının kalmaması" olmasını istiyorum. Gerçekten yoruldum.
    -1 ... bahtsizliseli
  10. 174866.
    entrylerimin sonuna evet koymayı çok istiyorum ama kendime hiç yakıştıramıyorum.
    ... irdo returns