1. 175251.
    ''bilsen nasıl yakışıyor gözlerinin rengine
    eskimesin: dikkat et! siyah elbisene...''

o elbiseyi ilk ve son buluşmamızda giymiştin. kaderin bir cilvesi miydi yoksa hatırda kalmasını istediğin vedanın süsü müydü bilmiyorum. nasıl yakıştırırdım nasıl hoşuma giderdi bir bilsen... bir o elbiseyi unutamadım bi'de ilk defa el ele tutuştuğumuz gün, '' eller birbirlerine kenetlenmek için yaratılmış sanırım: baksana birleştiklerinde ne kadar uyumlular'' dediğini. demek ki, uyuşmamış o eller, hiç kenetlenmemişler birbirlerine sıkı sıkı. yoksa bu kadar kolay ayrılabilirler miydi?

içimde kalan çok şey var ama sadece bu ikisi aklımda kalmış...

kızgın değilim, kırgın hiç değil.

sadece şunu söylemek istiyorum -imkansıza yakında olsa belki denk gelir okursun bir gün-

o elbiseyi bir gün bir başkasıyla buluştuğunda giyeceksin. başka birinin ellerini tutup belki ona da; eller kenetlenmek için yaratılmış olmalı gibi bir cümle kuracaksın...

fakat yemin ederim, karşılık bulamayacaksın! seni o siyah elbiseyle görünce kimsenin, ben gibi gözleri dolmayacak! kimse ellerini tutarken, bir anda havaya kaldırıp avuç içlerinden öpmeyecek!

bu son veda, akan son damla!

hoşça kal...

18 şubat/2018 -ankara-
    5 ... kendi kendine kendini arayan
  2. 175252.
    Kendimi zeki sanıyorum ama değilim evet.
    2 ... hukuklandiniz
  3. 175253.
    bugün şunu bir kez daha anlayıp teyit ettim; verdiğin değer kadar değersiz oluyosun. sevdiğin kadar itici oluyosun ve sklenmiyosun. bugün en çok sevdiklerimin beni siklemediğini bir kez daha gördüm. gün boyunca telefonsuz ve tehlikeli bir gün geçirmeme rağmen nişanlım olacak kız gezmiş tozmuş iki üç msj atmış. akşam da kuzenleri gelmiş saplar yani. onlarla fotoğraflar durumlar vs samimi pozlar... akşam nöbet çıkışı (saat 20:30 gibi) aradım açmadı. neyse dedim geldim eve saat 22:00 gibi msj attım misafir var dedi. belki büyükleri falan gelmiştir yazamıyor konuşamıyor dedim ama hanımefendi kuzenleriyle gülüşmeler sohbetler.. gece 23 :15 gibi gittiklerinde aklına geldim. cvp vermedim msjlarına uyudum dedim en son. yani insan kuzenleri boşver aile büyüğü gelse 3 saat içinde hiç mi müsait olamaz? bunlar başıma hep çok sevdiğimden geliyor. sevmeyip siklemediğinde önemin o kadar artıyor ki... ama gerçekten sevdiğinde değer verdiğinde nedense böyle oluyor. içimde şu an sevgi falan yok anladım ki kuzenleri kadar önemli değilmişim.
    ha bu arada artık hiçbir şeyi konuşmamaya içime atmaya ve soğumaya çalışmaya karar verdim. kuzenlerine sokayım senin.
    ... ataserbel