1. 175659.
    artık bir şeyler yapmak, harekete geçmek lazımdı. pet şişeleri olduğu gibi çöpe atmak yerine kapaklarını toplayıp tekerlekli sandalye kampanyası için biriktirmek, artan yemekleri doğruca çöpe dökmek yerine bir kaba ya da bir poşete koyup dışarı çıkarken de çöpün kenarına bırakmak gerekti. bunun dışında, iyi hissettirdiğini bildiğin halde spor yapmamak nedendi? yıllardır öğrenemediğin şu ingilizce'yi adamakıllı öğrenmek için dil kursuna gitmemek nedendi? bir sürü hastalığının olduğunu ve bunlardan rahatsızlık duyduğunu bilmene rağmen hastaneye gitmemen niyeydi? bunların hepsinin cevabı koyvermişlik miydi yoksa yeterli gücü kendinde bulamayış mıydı? hayır, ikisinden de farklı bir şey olmalıydı..

ben de her insan gibi öyle saçma anlar yaşadım ki... bütün bu anların ileride yazmak istediğim kitap için bir kaynak bir ilham olduğunu düşünerek teselli bulmaya çalıştım. geriye dönüp bakıldığında gülünecek ve en fazla birkaç saniyeliğine düşünülecek o anlar, gerçekten de bir amaca hizmet ediyorlar mıydı yoksa hepsi birer saçmalıktan mı ibaretti? kader dedikleri o şeyin parmağının izleri mi vardı, yoksa tesadüf dedikleri o şeyin küstah gülümsemesi mi bu anların üzerinde? tanrının bir oyunu ise bu oyunun türü ve hayatımın diğer kısmıyla olan tutarlılığı neydi?

bu düşünceler eşliğinde mazimi gözden geçirirken, birkaç da not edip paylaşmak istediğim anılar oldu. bunları bir başkasının anlayabileceği şekilde bir aktarım yapabilecek takati kendimde henüz bulabilmiş değilim. sanıyorum ki bu anıların yok olup gitmesine izin vermeyecek kadar bana ve insan tabiatına aykırı bir çaba gösteren bir beynim olduğundan dolayı bunları sizinle paylaşabileceğim.

sevmiştim. en azından kendimi, sevdiğime inandırmıştım. o ise kendini bir anda, ışık hızıyla uzaklaştırmasını bildi benden. olmadığı biriymiş gibi görünerek yaptı bunu.. kitap yazma isteğimden bahsetmiştim ona. hikayenin esas kızı olacağım deyip gülmüştü. bir gün bir kitap yazarsam ve sana da bu kitapta yer vermeyi düşünürsem, konumun bir fahişeninkinden farklı olmayacak.

not: böyle bir olay yaşanmamıştır, hepsi hayali birkaç karalamadan ibarettir. yani sözlük kızları olur olmaz şeyler düşünmesin benimle ilgili. el değmemiş, yakışıklı bir çocuğum. bana olan arzunuz eksilmesin. hepinizi seviyorum, özellikle de güzel olanlarınızı. erkeklerden de akıllı olup etrafa rahatsızlık vermeyen, egosunu kontrol etmeyi bilen yazarları seviyorum.
    #37507881 :)
  2. 175660.
    Herkesin sorunları var. Ama yokladığım kadarıyla insanlar her sorunlarjnı eski sevgilye indiriyor. Ya daha üç sene öncesine kadar onın varlığından haberin yoktu bile ben eski sevgilimi en son ne zaman düşündüm onı bile bilmiyorum. Neden merak ediyim şimdi eskii.

işte böyle acı çok öznel bişi. Kimi eski sevgili kimi varoluş sancısı bunlar bizi değerli hissettiriyor. insan olduğumuz gerçeğini düşündürüyor.

Ama ben önemsizliğimi kavradığımdan beri her şey o kadar iyi ki. Aman koymuşum gitmiş. Hayat bensiz de akıyor.
    #37507935 :)
  3. 175661.
    uzun itirafları okumuyorum.
    #37507998 :)
  4. 175662.
    bu başlığı hiç okumadım. sanki önemsiyomuş gibi arada entry artılıyorum.
    #37508005 :)
  5. 175663.
    Küçükken televizyonda o. k reklamı çıkmıştı dedeme bunlar ne işe yarıyor diye sormuştum o da sana göre değil bir daha sorma demişti.
    #37508037 :)
  6. 175664.

Şuan olmak istediğim yerdeyim.
    #37508537 :)
  7. 175665.
    geceleri uyuyamıyorum sivrisineklerden bir de kaşıntıdan...
    #37508627 :)
  8. 175666.
    kendi ellerimizle besleyip büyüttüğümüz şeytanlarımızla ve hep daha fazlasına sahip olma isteği ile her geçen gün daha da battığımız bataklığımızla mücadelemize yaşamak diyoruz. her şeyi hızla tüketip suni bir ruhsal bunalıma giriyor ve saçma sapan düşsel bozukluklarımızı marjinal ruhsal bozukluklar olarak sunuyoruz etrafımıza. duygularmızı, tutkularımızı yanlış heveslere, sırf dış görünüşünden çıkardığımız tecrübesiz çıkarımlar yüzünden yanlış kişilere, kültürel yığının bize renkli ambalajlarda sunduğu yanlış yerlerde harcıyoruz. insanlar ölüyor, insanlar doğuyor. pişmanlıklar biriktirip ceplerimizde ilerki yıllara kredi kartına borçlanır gibi görmezden gelmelerle koşuyoruz o yüksek dağın etiğinde dehşete kapılana kadar. çoğu kez kaybetmemek için yaptığımız hatalar kaybettiriyor bize. "kendimiz için en iyi"sini aramak yerine "en iyi"sini arıyoruz.
    #37508804 :)
  9. 175667.
    Bir zamanlar koskoca sözlüğün psikolojisiyle oynayan bir yazar bozuntusu vardı, adı da bilge adam salih idi..
    Bilenler bilir o gavatı.

orospu çocuğu diyecem de ağzımı bozmak istemiyorum. boşuna mı yasin okudum amk ruhuna.

sildiğini için entryi görseli de şurda dursun da gelen geçen neden kufrettigimi anlasin.

#37509221 :)
  10. 175668.
    geceleri kabuslar görüyorum.
    #37509364 :)
  11. 175669.
    az evvel bir başlık açmaya yeltenip uzun bir entry girdim. kelimelerimi düzelttim, yazımın anlaşılabileceğini ölçmek için tekrar tekrar okudum, güzel ve özel kelimeler kullanmaya dikkat edip yazıyı zenginleştirdim. sonra bir şeyler daha yazdım.

ve sonra kendi sorularıma cevaplar buldum, kendi içimde, kafamda onlarca cevap niteliğinde entry hayal ettim başlıkta.

sonra bir nefes aldım ve yazıyı sildim.

pek çoğunuzun yapmış olabileceği gibi. tabi içim acımadı değil.
    #37509475 :)
  12. 175670.
    akıl sağlığının yerinde olmadığını düşündüğüm birinden tehdit mesajları alıyorum.savcılığa gidemiyorum akıl sağlığı yüzünden suçsuz çıkar diye. yalvarırım polis avukat kim varsa bana bi açıklama yapsın.kendimi çok kötü hissediyorum.
    #37509485 :)
  13. 175671.
    Amk geniz akintisindan uyuyamiyoz ya. Sikicem bi keyif aldigimiz sigara vardi onu da biraktik bu yuzden.
    #37509544 :)
  14. 175672.
    dik başlı değil direkt olarak sik başlıyım.
    #37509685 :)
  15. 175673.
    günde takriben on defa giriş yaptığım ve iki haftadır falan kullandığım halde sözlük şifremi ezberleyemedim. "nasıl başlıyodu? 8 evet 8, 19 ve 11 miydi? 1911 ama 8 önce miydi sonra mı?" sadece dokuz küçük sevimli sayı oysa.

buna rağmen yolda yürürken elime tutuşturulan saçma reklam broşürlerindeki tüm detayları tek bi okumayla ezberleyebiliyorum. hangi cümle hangi kitapta biliyorum.

ben yeni nesil bi geri zekalıyım.
    #37509813 :)
  16. 175674.
    Her yeni insanla küçük küçük kesikler atıyorum kalbime.
    Onlarin şeffaf sevgileri, şeffaf nefretleri ile dogru orantılı iyileşme ve kan kaybından ölme tehlikesi yaşıyor kalbim.
    Seviyorum riski, ona hiç sormadan hem de.
    Gozlerimin arkasina baktığımda kandan harelenen bir kalbe masallar anlattığımi görüyorum.
    #37509851 :)
  17. 175675.
    Hiç unutamam dediğim ne varsa kim varsa unuttum.
    Yaşadıklarımı ve bana bunu yaşatan insanları bile unuttum. Ama hissettiklerimi asla unutamıyorum.
    Attığım her adımda, yattığım her uykuda yokluyor beni.
    Bir insanın bir insanda bıraktığı yıkım nasıl bu denli canlı kalabilir.
    Ve bu yıkım nasıl böyle bir korku yaratabilir.
    En büyük korkum nasıl sevmek olabilir.
    Sevmekten korkmak ne büyük bir işkence biçimi.
    Nasıl bir omurga zedelenmesi.
    Bilmiyorum.
    #37509852 :)
  18. 175676.
    Rüyamda kiz kankamla opusuyordum. Ruya bile olsa cok guzeldi. Acaba gercegi nasil olur ? Ay bilemedim ki simdi.
    #37509881 :)
  19. 175677.
    Kimse burayı yazılanları bir yerlerine takmıyor.
    #37510403 :)
  20. 175678.
    cıks, önemin kalmadı. yok ettin bütün varlığını. pişman olduğum tek mevzu seni tanımış olmam. tek pişmanlığım sensin. varlığın, var olmuşluğun benim pişmanlığım. sen otur bir şeylerin değişmesini bekle, çok işe yarar. geri zekalı.
    #37510517 :)
  21. 175680.
    oy anasını ya. usandım amına koyim artık her boka kudurmasından. insan bu kadar kavga meraklısı olur mu ya. arıyor uykumun ortasında -iyi ağzına sıçıp kapamamışım- ben gündüzleri uyuyorum diyorum. efendim kadın bana başlıyor trip atmaya. neymiş araba çarpıyormuş. yahu sana araba çarpsa hey gidi en fazla sürtmüştür o. ben bu araba çarpma olayına inanmıyorum ya. bu başka bi şey kesinlikle. bi de yazma bana diye triplere giriyor. çıldırıyorum lannnn.
    #37514679 :)
  22. 175681.
    yine isviçre'ye dönebilmek için her kantona, her belediyeye tek tek mail atmaya başladım.

umut denilen şey insana her şeyi yaptırıyor.
    #37514878 :)
  23. 175682.
    Birine kendimi saatlerce anlatasım var ama bu düşünce hemen yerini kimseye bir şey anlatmamaya kaptırıyor.
    #37514911 :)