bugün

testi pozitif çıkan tiplerin olayın ciddiyetini kavrayamayıp ortalıkta fıldır fıldır dolaşması durumu. her gün basına çıkıp tedbir tedbir diyorsunuz hani nerde tedbir. devlet resmen ipi gevşetti ve ne haliniz varsa görün dedi basitçe. mart ve nisan aylarında müthiş bir tedbir ve korku ile her hasta özenle hastaneye yatırılırken şimdi millet ekmek yağ kuyruğu gibi corona kuyruğuna giriyor. testin pozitif çıktıysa da git evinde dinlen diyor. ama bunun ne kontrolü yapılıyor ne de yeterince önlem alınıyor.

peki devlet bunu niye yapıyor. çünkü günlük vaka sayısı aşırı fazla. açıkladıkları gibi günde 2000 vaka olsaydı bu 2000 vaka çok rahat kontrol altına alınabilir izlenebilirdi ama tabipler birliği bile en az 100 bin vaka olduğunu tahmin ediyoruz diyor. hal böyle olunca kontrol ve izlenebilirlik imkansızlaşıyor ama yinede caydırıcı olmak için testi pozitif çıkan insanlara 14 gün karantinada izlenildiği kurala uymazsa ceza alacağına dair bir bilgi bile verilse bu halk 100 lira bile ödememek için 1 ay bile çıkmaz evden. en basitinden bizim mahallede pozitif olanlar 2 gün evde kaldı 3. gün bir baktım marketten alışveriş ediyorlar. sonra yanı başımızdaki komşulara ambulans geldi ailecek pozitif oldular tam kara cahiller hele bir oğulları var cahillikten ölecek pozitif çıktığının ertesi günü mahallede dolaşırken gördüm lavuğu. birde mahalle küçük yer herkes herkesin her bokunu bilir çocuk kendisi zaten pozitif oldum diye watsaptan yazdı yani kimseye iftira falanda atmıyorum ve pozitif çıktığı günün akşamı markette resmen çenesinin altına indirmiş reyon reyon geziyordu kasada uyardım adamları pozitif olanlar evde durmuyor kendinize dikkat edin diye. görsen bunda bir şey yok dersin ama pozitif işte.

öyle her hıyarım var diyene tuz alıp koşmayın bu hastalık sapasağlam dediğin kişilerden bulaşıyor ve bu kara cahillik devam ettikçe işimiz zor.