bugün

hasta olduğunuzdan mütevellit balgamın boş bulunup karşı taraftaki kişiye yapışması durumu. hastasınızdır ve durum vahimdir. hele ki sigara içiyorsanız daha vahimdir. o zaman balgam daha koyu ve yapışkan olur..yaa.

süpersonik bi sevgilim vardı. o kadar güzeldi ki dışarı çıkarmıyodum. bi gün

''amşkiium gafeye gidealim miü''

dedim. kabul etmedi. dışarı çıkarmadığım için küsmüş meğersem. iyi dedim hemen ''tamam tamam çıkalım'' dedi. bazen böle yapınca dayanamayıp kabul ediyo. çok seviyorum bu yönünü. sağ tarafta.

biz manyaklar gibi gezdikten sonra

''amşkiium, huree odurağğkk mmıuu?''

dedim.

''hayvan hayvan konuşma benimle''

dedi. oysa ki hasta olduğumdan yanlış anladı galiba. burnum akıyo, götüm donuyodu. anlamadı. biraz buruklaştım ben bu böyle yapınca. hapşırıp, sümkürüyodum. iyice iğrendi galiba ki;

''ya hayri ayı oldun çıktın haaa''

dedi. haa mı? dedim bende. sen bana hem ayı diyip hemide haaa mı diyosun derken

''haappşiiiuuu''

dedim ve suratında yeşil bişi sallanıyodu. galiba yapıştığının farkına varmamış ''çok yaşa kapatalım bu mevzuyu'' dedi. suratında sümük vardı benim sevgilimin. sümüklü sümüklü konuşuyodu. suratında sümük varken ciddi olması beni bayağı güldürmüştü. tebessüm ettim biraz iyice sinirlendi. garson herif gelip;

''hanımefendi suratınızda bişii sallanıyo''

demeseydi hala sevgili olma ihtimalimiz olabilirdi. oysa ki ben eve kadar söylemeyecektim ve hemen peçete alıp silecektim. sonra zaten o kafeye gitmedim bi daha. orda ayrıldık biz bununla. sanki isteyerek yaptık..!!